Produkty: 302
Zobrazit ID verze

Dámské šály - elegantní a stylový doplněk

Všichni víme, jak důležitou roli hrají v našem šatníku stylové doplňky. Velmi specifickou úlohu pak mají také dámské šály a šátky. Sehnat je můžeme v nejrůznějším barevném provedení a v různých délkách. Dámské šátky v krátkém provedení se hodí zejména do business outfitů a k lehkým šatům. Dámské šály pak unosíme k teplejšímu kabátku či bundě. Oba zmíněné typy se pak dají nosit na tisíce způsobů. Ženy mohou šátek či šálu nosit přehozenou přes ramena. Také ji mohou jednou či dvakrát omotat kolem krku. Šátky ani šály by však neměly být příliš utažené. Další variantou je vázání šátků a šál do uzlů. Volit můžeme mezi lehkým falešným uzlem i komplikovanější pařížskou variantou uzlu typu ascot.             

Dámské šátky - nutnost pro každou ženu

Dámský šátek je nezbytným doplňkem pro každou ženu. O tom není pochyb. Nosit jej můžeme snad k jakémukoli typu oblečení. Hledáme-li elegantní šátek či šál k šatům, volíme zejména jejich kratší verze. Ke kabátkům pak oceníme i šátky v delším provedení, které můžeme ležérně obtočit okolo krku či je přehodit okolo ramen. Dámské šátky a šály se hodí i k business kostýmkům. Do práce však volíme zejména decentní minimalistické šátky. Na pracovišti se řídíme heslem, že méně znamená více. Elegance vždy vítězí nad extravagancí. Pro každodenní nošení můžeme volit pestrobarevné šátky, které zaujmou již na první pohled.       

Módní šály - praktický nápad do módních outfitů

Elegantní dámské šátky a šály nejsou pouze vysoce módní doplňkem. Jsou totiž i velmi praktické. Plní zejména termoregulační funkci. Saténové módní šály a šátky příjemně ochladí. Bavlněné, kašmírové či vlněné šály zase skvěle zahřejí v chladném počasí. Co se týče barev, letos vyniknete zejména v šále či šátku v pastelových a přírodních odstínech. Meruňková, pistáciová, či snad krémová šála? V těch všech budete neodolatelné! Z přírodních materiálů pak vede zejména oříškový a mahagonový odstín. Šátek ve zmíněných barvách kombinujte i s obuví a dalšími doplňky vašeho outfitu. Každá žena by měla mít ve svém šatníku také šál či šátek v neutrální barvě. Ale pozor! Bílá barva se bude letos nosit zejména v celobílých outfitech. K bílému šátku či šále tak oblečte bílý kostýmek či bílé šaty, které můžete doplnit bílým kloboukem a bílými botami. Dámská černá šála pak vynikne na kabátku či šatech v rudé módní barvě. Chcete-li si dopřát kapku luxusu, pořiďte si stříbrný či zlatý šál nebo šátek. Jak je známo, zlatá je barvou královen a králů a dodá vašemu outfitu dokonalý lesk. Zlaté a stříbrné šátky se navíc skvěle kombinují také s hodinkami a dalšími šperky. Zvolit k nim můžete i kabelku se zlatým či stříbrným řetízkem.           

Dámské šály a šály - často kladené otázky

Jaký šál do elegantního outfitu?

Hledáme-li elegantní šál či šátek do našeho outfitu, měly bychom se zaměřit zejména na šály z vysoce kvalitních materiálů. Mezi ty se řadí zejména kašmír či satén. Do jednobarevných outfitů můžeme vybírat vícebarevné šály či šály s motivy. K vícebarevnému oblečení pak skvěle půjdou minimalistické typy dámských šál a šátků.        

Jaký dámský šátek ke kabátu?

Ke kabátu se výborně hodí šátky z kašmíru, vlny či 100% bavlny. Zmíněné typy jsou velmi příjemné na dotek a udělají spoustu parády. Ženy mohou také nakupovat šály v delších variantách. Ty jsou k teplým kabátkům jak dělané.      

Jak nosit dámský šál?

Dámský šál lze nosit na milion způsobů. Lze jej omotat jednou či dvakrát kolem krku. Také jej mohou ženy přehodit ležérně přes ramena. Velké oblíbenosti se těší také šály, které vážeme do uzlů. Zvolit můžeme falešný uzel typu ascot či pařížskou variantu.