Produkty: 667
Zobrazit ID verze

Dámský opasek - nutností pro šatník každé ženy

Dámský opasek není jen praktickým doplňkem oblečení, který slouží k podpoře příliš objemného oblečení. K opasku se chovejte jako k mimořádně módnímu doplňku, který bez velkých investic dokáže efektně změnit charakter oblečení. Za pár okamžiků vyzdobí opasek minimalistické styly oděvů, oživí oblečení v tlumených, tlumených barvách, dodá ženskosti stylizacím inspirovaným pánskou módou, změní konzervativní klasiku na sofistikovanou avantgardu. Na podzim jej můžeme použít k zapínání na klasický vlněný kabát, úpletové šaty nebo dlouhý svetr.

Dámský opasek - praktický doplněk každodenního ležérního oblečení

Elegantní ležérní a neformální styl umožňuje mnohem větší svobodu. To platí jak pro barevné schéma, tak pro dekorativní prvky. V tomto případě vybírejte dámské pásky podle svého vkusu. Na dámských opascích zakončených jasnějšími nebo odvážnějšími barvami nebo dokonce s ozdobami ve stylu rocku, jako jsou například cvočky, není nic špatného. Ve volnějších, ale o něco tlumenějších stylizacích může být hlavním rozlišovacím znakem právě pásek. Tímto způsobem bude okamžitě viditelný a bude velmi charakteristickým prvkem vašeho šatníku.

Dámské opasky na šaty - jemný způsob zdůraznění ženské postavy

Základním kritériem pro výběr dámského opasku je vaše silueta. Štíhlé nebo sportovní dámy si mohou dovolit jemný, tenký ženský pásek s malou sponou. To platí pro kombinaci s kalhotami, sukní nebo šaty. Dámské opasky na šaty jemně uchopí látku kolem pasu a zvýrazní siluetu. Buďte však opatrná s příliš velkými sponami, které se na tenkém opasku v kombinaci s malou postavou mohou ukázat jako nevzhledné. V případě formálního stylu by pásek měl být elegantní a v tlumených barvách. Přirozeně se hodí takové odstíny jako dámský bílý opasek, dámský hnědý pasek nebo béžovy, ty musí být sladěny se zbytkem oblečení. Pokud jde o sponu, měla by být vyrobena z kovu - nejlépe v přírodní barvě, ve stínu zlata, stříbra nebo chromu. Šířku pásu - jak již bylo zmíněno - nejlépe přizpůsobíte postavě.

Dámské opasky - často kladené otázky

  • Jak pásek se hodí k ženským šatům?

Šířka pásku by měla být zvolena podle typu tvaru těla. U štíhlé a vysoké ženy vypadají nejlépe velmi široké pásky, zvláště když jsou šaty o něco volnější. Štíhlé a nízké ženy by si měly zvolit mírně užší opasky, aby nezatěžovaly malou postavu a v tomto případě jsou dobrou volbou také velmi tenké řemínky silné jako palec.

  • Jak vybrat opasek k kalhotám?

U opasků jasně určených pro kalhoty nezapomeňte, že by neměly být příliš široké ani příliš úzké. Nejlepší je sledovat šířku poutek v kalhotách a výběr příliš úzkého nebo příliš širokého pásu bude jistě okamžitě patrný. Opasek v kalhotách je doplňkem, který by měl ladit k outfitu, aby nikde nevyčníval a nepůsobil nedbale.

  • Jak nosit ženský opasek?

Vždy záleží na vaší postavě. Útlý pas můžete zvýraznit nošením pásku v pase. Pásek, který se nosí v pase, bude vypadat skvěle k šatům různých délek, k blůzám, bundám, kombinézám a dokonce i ke kabátu. Ženy s postavou tvaru hrušky by měly nosit opasek v nejužším bodě pasu. Pokud nemáte jasně definovaný pas, kombinujte opasek nošený v pase s prvky jako jsou rozšířené kalhoty.

  • Jak si nasadit dámský opasek?

V závislosti na tuhosti pásků je můžeme nejen upevnit různými způsoby, což je pokaždé diktováno sponou, ale také je uvázat, což dává celému stylu trochu efektnější charakter. Existují také pásky, které jsou určeny pouze k vázání. V tomto případě se jedná o pásky střední nebo velké šířky vyrobené z umělé nebo přírodní kůže nebo látky.