Večerní šaty

Seřadit
Velikost
Barva
Cena
Výrobce
Délka
Rukáv
Výstřih
Produkty: 628
Zobrazit ID verze

Večerní šaty perfektní pro speciální příležitosti

Vzpomínáte na scénu z pohádky Popelka, kdy Libuška Šafránková vyloupne z oříšku tu skvostnou růžovou róbu, ve které pak oslní prince? Kdo z nás by se čas od času nechtěl cítit přesně tak, jako ona! Ať už jsou určené, jako ty Popelčiny, na ples, do divadla nebo třeba na operu. Překrásné večerní šaty by jednoznačně měly viset v každém dámském šatníku. I přesto, že je na sebe obléknete jednou za rok! Vyberte si ty nejlepší pro vás právě teď na Modivo.cz.

Dámské večerní šaty - ta nejlepší volba na večeři ve dvou

Dámské večerní šaty jsou perfetní volba nejen na plesy a speciální události. Nádherně a slavnostně můžete vypadat i při večeři se svým partnerem. Večerní šaty jsou nesmírně ženské a sexy a uvidíte, že je čas od času skvělé, cítit se jako princezna!

Dámské večerní šaty - vyberte si takový střih, který dobře podtrhuje vaši postavu

Stejně jako u jiného typu oblečení i u večerních šatů platí, že správným výběrem podle typu postavy si můžete pomoci, nebo uškodit. Jak vybrat ty správné šaty přesně pro vás?

Jste menšího vzrůstu a uvítala byste pár centimetrů navíc? Pak si neoblékejte dlouhé šaty bez bot na podpatku, protože vám zbytečně další centimetry uberou. Naopak - pokud vám centimetry neschází, dovolte si klidně ty pověstné "zametače podlahy". 

Vlastníte postavu typu jablko - tedy větší poprsí a oblast bříška? Sáhněte po tlumených barvách a jednoduchých střizích. Vyhněte se materiálům a střihům, která vám kila přidají (nakasané rukávy, překlady živůtku a podobně). Od problematických partií odvedete šikovně pozornost pomocí výrazných šperků. 

S postavou tvaru přesýpacích hodin si můžete dovolit prakticky cokoli. Zvýrazněte svůj úzký pas a ženské tvary jednoduchými střihy a nebojte se barev! Máte-li drobnou postavu, pak pro vás platí podobná pravidla. Navíc s nemusíte bát objemnějších střihů a materiálů, jako je tyl, šifon a podobně. 

Jste majitelkou "hruškové" postavy, tedy širokých boků a úzkých ramen? Přitáhněte víc pozornosti právě k horní části a tu spodní nechte volně splývat v nenápadných barvách. Pomoci vám mohou také dostatečně vysoké podpatky a šperky, kterými přitáhnete pozornost správným směrem - nahoru. 

Dámské večerní šaty - otázky, na které chcete znát odpovědi

Pro jaké příležitosti jsou vhodnou volbou večerní šaty?

Honosné večerní šaty jsou vhodná (a dokonce jediná) volba pro všechny události, na kterých je uvedený dress code White tie nebo Black tie. Typicky například významné plesy, operní nebo baletní premiéry v Národním divadle, velké charitativní události. 

S méně honosnými variantami počítejte v případě různých večírků, plesů a dalších společenských událostí. Velmi často vám s výběrem oblečení pomůže hostitel, který na pozvánce (nebo alespoň internetové stránce akce) často uvádí, jak vypadá vhodný dress code pro danou příležitost. 

Jak vypadá elegantní večerní dress code?

Obdržely jste pozvánku na večerní akci a je na ní v kolonce dress code uvedeno White tie nebo Black tie? Pak se máte dostavit na velmi oficiální událost a své oblečení ani trochu nepodceňte! White tie znamená velká večerní róba. Ta zahrnuje dlouhé šaty z vhodného materiálu (šifon, tyl, krajka, samet), boty se zavřenou špičkou a ano, punčochy.

Black tie je o něco uvolněnější, alespoň co se délky šatů týká. Do ruky stiskněte psaníčko a můžete směle vykročit! Vlastně ještě moment - otočte se a zkontrolujte, zda ladíte se svým partnerem. Pro pány totiž pravidla White tie a Black tie platí také.