Dámské trekingové a turistické boty

Seřadit
Velikost
Barva
Cena
Výrobce
Nabídka
Produkty: 863
Zobrazit ID verze

Dámská outdoorová obuv – proč chůze po horách a delší túry vyžadují vhodnou obuv?

Dámské outdoorové boty mohou mít mnoho podob. Na trhu najdeme dámské letní trekingové boty, ale i zimní modely. V kurzu jsou pak i celoroční kousky, které představují kompromis mezi letní a zimní variantou obuvi. Turistická obuv je na hory nepostradatelná. Díky kvalitní obuvi vás totiž po několika kilometrech nezačnou bolet chodidla či záda. Dobře zpracované trekingové boty pro ženy dokáží divy. Základem je vždy dobře odpružená podrážka, která zvládne tlumit dopady chodidel při kontaktu se zemí. Důležitý je i prodyšný svršek a odolná funkční membrána. Ta zaručí odvod potu od chodidel. Ta pak budou moci tzv. dýchat. Kvalitní boty do terénu by pak měly být oděruodolné a větruvzdorné. Dobrou volbou pak budou i voděodolné kousky. Na hory pak oceníme i obuv s protiskluzovou podrážkou. Na horách se totiž počasí často střídá a o kluzký terén tu často není nouze. Boty na hory pak mohou ženy volit v nejrůznějších módních barvách. In budou letos ty přírodní a pastelové.

Dámské boty na procházky po horách - odolné modely pro bezpečnost a nejvyšší komfort vašich nohou

Dámské boty na procházky po horách by měly splňovat několik důležitých kritérií. Měly by mít zejména dobře odpruženou podrážku, která zvládne tlumit dopady chodidel při kontaktu se zemí. Dobré jsou i kousky s protiskluzovými vlastnostmi. U trekingové obuvi je důležitá nepromokavost a prodyšnost. Tyto vlastnosti obuvi se nevylučují. Vždy to chce zejména kvalitní funkční membránu. Chceme-li si pořídit opravdu kvalitní trekingové boty, měly bychom se poohlédnout po kouscích z pravé kůže. Boty na hory z pravé kůže mají mnoho výhod. Jsou totiž velmi odolné a pohodlné. V neposlední řadě jsou i tzv. udržitelné. Udržitelný způsob života propagují ty největší módní světové značky. Ženy tak mají z čeho vybírat. Abychom zvolily správnou velikost, musíme znát délku naší stélky. Tedy v tom případě, chystáme-li se trekingové boty kupovat na e-shopu. Na pomoc si vždy vezměte krejčovský metr a změřte vnitřní stélku jiné boty, která vám dobře padne. Naměřený údaj pak porovnejte s velikostní tabulkou zvoleného výrobce. Různé značky mají různé číslování.

Nejlepší trekingové boty od nejlepších výrobců na MODIVO.cz

Nejlepší trekingové boty nemusíte hledat jen v kamenných obchodech. Velký výběr obuvi na hory najdeme i na e-shopech. Ale pozor! Raději se zaměřte na ty obchody, které jsou ověřené zákazníky. Snáze se tak vyhnete nákupu nežádoucích padělků. Padělaným zbožím se to totiž na internetu v dnešních dnech jen hemží. Dobrou volbou bude např. oblíbený e-shop MODIVO.cz. Najdete tu dámské vysoké i dámské nízké trekingové boty. Zaměříme-li se na značky, můžeme volit trekingové boty od takových velikánů, jako je Adidas, CMP či Dolomite. Dobrou volbou budou i kousky od značek Salomon či Hi-tec.

Dámské trekingové boty – Často kladené otázky

Jaké trekingové boty vybrat?

Trekingové boty můžeme vybírat v kotníčkové i v nízké podobě. Kotníkové modely trekingové obuvi se hodí zejména do vysokohorského nerovného terénu. Dobře totiž fixují kotník a ženám tak zaručí vysokou míru stability. Do podhůří a na zpevněné turistické chodníky pak můžete nazout i trekingové boty pro ženy v nízkém provedení.

Která značka obuvi na hory bude fungovat nejlépe?

Mezi ověřené značky trekingové obuvi patří např. Salomon, Adidas nebo CMP. Za zmínku pak stojí i trekingové boty od výrobců Keen či HI-TEC. Ženy si pak oblíbily i značku Jack Wolfskin. Kvalitní kotníčkové boty najdeme i u výrobce Dolomite.