Vysoká trekingová a outdoorová obuv

(647 produktů)

Seřadit / Filtrovat
Cena 556 Kč - 4806 Kč
Cena
Velikost
Nabídka
Výrobce
Barva
Pohlaví
Typ produktu
Typ zapínání
Svršek
Druh podrážky
Určení
Zateplení
Styl
Sŕie produktů
Sezóna
z 14

Dětské turistické boty - vysoký komfort a trendy vzhled pro naše nejmenší          

Jste milovníci hor a máte v plánu nadchnout pro turistiku i vaše malé ratolesti? Žádný problém. V dnešní době se to dětmi na horách jen hemží. Chceme-li však, aby se naše dítě pohybovalo v horách bezpečně, měli bychom mu pečlivě vybrat dětské turistické boty. Kvalitní obuv je totiž základním předpokladem pro bezpečné a pohodlné zdolávání horských vrcholů. Nejdříve si povíme, podle čeho poznáme kvalitní dětské boty. Naše pozornost by se měla zaměřit na podrážku boty. Ta by měla být dostatečně pružná, ale také odolná, aby dítě necítilo každý kamínek na cestě. Výhodou také je, když dětské trekové boty disponují protiskluzovou technologií, díky které bude dítě v bezpečí i na klouzavém povrchu. Dále je vhodné, aby byly boty pro děti odlehčené. Lehká konstrukce boty totiž zaručí, že nebude dítě chodidlo namáhat více, než je potřeba. Dále je vhodné, aby byly turistické boty pro děti voděodolné. Díky tomu nás na horách nezaskočí ani dešťová či sněhová přeháňka. Při výběru dětské obuvi hraje svou roli také design. Děti milují barvy, nebojme se tedy boty vybírat společně s nimi.                    

Dětská zimní obuv - vysoká kvalita zpracování a materiálů

Vybrat dětské zimní boty může být celkem složitý oříšek. Zimní boty by měly splňovat hned několik kritérií. Měli by být lehké, nepromokavé, dostatečně pevné a zateplené. Pro zateplení boty se používají různé druhy izolací. Kvalitní podrážka by měla být termostatická a protiskluzová. Nepromokavost obuvi zajišťují kvalitní membrány a impregnace. Švy obuvi by měly být kvalitně zpracované a zarovnané.                       

Dětská obuv - ideální pro outdoorové aktivity

Pro outdoorové aktivity se hodí hned několik turistických modelů obuvi. V létě oceníme vzdušné dětské sandály. Ty dětem obujeme zejména na kratší výlety do přírody. Otevřený typ sandálů využijeme na lehčí a rovnější povrch. Sandály s uzavřenou špičkou se hodí spíše na kamenité cesty a nerovný povrch. V letním období ocení děti kvalitní kožené pohorky. Ty by měly být nepromokavé a také by měly mít dostatečně vyřešené odvětrávání. Důležitá je také podrážka outdoorové obuvi, která by měla být správně profilovaná a měla by dostatečně tlumit náraz při kontaktu chodidla se zemí. Na zimní outdoorové aktivity se výborně hodí sněhule. Vybírat můžeme mezi koženými i syntetickými látkami. Důležitá je zejména jejich nepromokavá funkce.           

Turistické boty pro děti - nejčastější dotazy

Jaké zimní boty můžeme vybrat pro své dítě?

Na zimní období se hodí převážně dětské sněhule. Vybírat můžeme mezi přezkovým a šněrovacím typem zavazování. Děti, které ještě neumí vázat tkaničky, ocení suchý zip. Co se týče designu, děti přímo milují kožichové varianty. Ty nejen pěkně vypadají, ale také příjemně zahřejí.       

Jaké trekové boty koupit pro naše dítě?

Trekové boty pro děti by měly být pohodlné, odlehčené a v ideálním případě by měly disponovat protiskluzovou podrážkou. Vybírat můžeme mezi vyššími a nižšími typy. Vyšší typy lépe fixují kotník, hodí se tak spíše do nezpevněného terénu. Nižší typy jsou více vzdušné a skvěle se hodí i na kratší výlety. V letním období můžeme zvážit také koupi trekových sandálů.      

Jaké boty koupit dětem na vysokohorskou turistiku?

Do hor se skvěle hodí vyšší typy outdoorové obuvi. Výhodou je, že výborně fixují kotník a tak nehrozí jeho vymknutí. Jestli-že zvažujeme v létě koupi turistických sandálů, zaměřme se raději na ty, které mají uzavřenou špičku. Předejdeme tak nepříjemnému naražení palce.