Produkty: 150
Zobrazit ID verze

Pánský kabát jako základ mužského šatníku

Pánský zimní kabát nebo kabát na podzim poskytne každému muži dostatečnou míru elegance. Ve vhodně zvoleném kabátu se budete cítit sebevědomě a výjimečně. Řekneme si jaký střih a styl pro vás bude vhodný. Jak správně pánský kabát vybrat a co dělat, pokud jste menší postavy.

Pánské kabáty – elegance i styl v tradičním podání

Za tradiční pánský kabát na zimu můžeme označit kabát rovného střihu po kolena nebo do půlky stehen. Bývá jednořadý s límcem. Pokud se jedná o kabát na zimu je vyroben ze silné látky, takže tedy z flauše, kašmíru neb čisté vlny.

Pánské zimní kabáty – jaký střih a styl bude pro vás nejvhodnější

Zimní kabát pro muže bude tedy jak jsme psali ze silnější látky. Co se týká stylu, záleží dle preferencí každého z nás, zda máme raději více ležérní módu či jsme naopak raději za elegány. Délku kabátu bychom měli přizpůsobit výšce postavy. Taktéž by měl kabát dobře sedět. Jednoduše řečeno ne moc velký ne moc malý. Pokud byste raději zvolili sportovnější variantu, můžete si vybrat kabát na zip a s kapucí. Většinou se ale setkáváme s kabáty, které se zapínají na knoflíky. Jednořadé nebo dvouřadé zapínání. Dvouřadé zapínání je o něco méně praktické.

Jaký pánský kabát se tedy hodí na podzim?

Na podzim je vhodný plátěný kabát, který tak snadno nepromokne. Obecně jsou kabáty na podzim vyráběny ze slabší látky než ty na zimu. V těchto kabátech bývá méně vlny, což většinou poznáte po hmatu.

Pánský kabát – perfektní výběr pro každý styl

Stylů je celá řada, od stylu zapíná po střih, materiál, barvu nebo vzory. Vzorované kostkované kabáty jsou velmi populární. Obvykle ale na ulicích můžeme vidět jednobarevné modely. Límec může být stojací anebo klasický. S tím, že pro větší zimu je lepší volit zapínání u krku. Mnoho modelů má ale zapínání až v půli hrudi. Ty je vhodné doplnit šálou, která působí jako velmi elegantní doplněk.

Pánské kabáty – Nejčastější otázky

  • Je vhodný kabát opravdu pro každého?

Pokud zvolíte správný střih, styl a budete se v kabátu cítit dobře. V té chvíli je pro vás vhodný. Někdo může preferovat nošení bund aj. Takže důležité zkrátka je, abyste ve svém outfitu cítili dobře.

  • Jaký kabát je vhodný pro menší postavy?

V případě menší postavy určitě nebudeme volit kabát, který je úplně na zem a s největší pravděpodobností ani pod kolena. Mužům menších postav bude více sedět kabát kratších střihů se stojacím límcem a jednořadým zapínáním. Barva zde celkem nehraje roli. Materiál taktéž ne.

  • Jak si správně vybrat pánský kabát?

Je nutné, aby kabát seděl dobře v ramenou. Rukávy, aby nebyly příliš dlouhé. Celkově by se v zimní kabátu či kabátu na podzim muž měl cítit pohodlně dobře a sebevědomě.

  • Koupě v kamenném obchodě či na internetu?

Jestliže se rozhodnete koupit kabát na internetu určitě se podívejte na podmínky vrácení. Je dost možné, že bez předchozího vyzkoušení by se vám mohlo stát, že kabát nebude sedět podle vašich představ. Koupit si kabát přes e-shop je ale úspora času pro vytížené manažery.

Víme už, že kabát je základ pánského šatníku. Existují kabáty více elegantní, poté také ty více ležérní až sportovní. Stylů a střihů je celá řada. Jaký kabát se hodí na podzim či zimu už také víme. Zodpověděli jsme nejčastější otázky, které by vás mohli napadnout. Nic tedy nestojí v cestě tomu objednat si kabát ze spolehlivého e-shopu nebo si jít vybrat do vašeho oblíbeného kamenného obchodu.