Produkty: 1 832
Zobrazit ID verze

Pánské košile a jak vybrat tu správnou?

Každý muž se pravděpodobně dostane do situace, kdy si musí obléct košili. Nehraje až tak velkou roli, jestli je to jeho denním chlebem či košili oblékne zcela výjimečně 2x za rok. Zkrátka a dobře se pojďme se podívat na to, že nošení pánské košile nemusí být nudné a fádní, ale může znamenat styl, eleganci a pohodlí zároveň.

Pánská košile a otázky, které si položte před tím, než půjdete nakupovat:

 • Pro jakou příležitost košili potřebujete
 • Jak často košile nosíte (jedná se o běžné nošení do práce či výjimečné příležitosti)
 • Cena, kterou chcete investovat (zde rozhoduje i množství kousků, které budete pořizovat)
 • Styl – barevné, jednobarevné, extravagantní
 • Střih košile je velmi důležitý při výběru

Pánské košile – dobrá volba pro každodenní nošení do práce nebo do města

Co bude dobrou volbou a univerzální variantou? Mohl by to být například střih „regular fit“, kdy se jedná o takový druh košile, který se v ramenou stejně široký jako po celé své délce. Tento typ košile se zkrátka rovným střihem. V případě, že zvolíte například bílou či světle modrou barvu, téměř nikdy nemůžete šlápnout vedle. Pod bílé košile, doporučujeme vzít si bílé tričko či nátělník, aby košile neprosvítala.

Pánské košile – ležérní styl, které se hodí na běžné nošení nebo do práce

Každý může za „casual“ neboli pánskou ležérní košili považovat něco jiného. Zkrátka je to něco v čem se cítíme dobře a pohodlně. Můžeme si takovou košili vzít téměř ke každé příležitosti. Někomu vyhovuje střih „regular fit“, o kterém jsme psali výše jinému zase střih „slim fit“ či „extra slim fit“. Moderní jsou v dnešní době také ostré hrany košile než ty zaoblené, jak tomu byla například v minulosti.

Ležérní pánské košile – elegantní volba pro každou příležitost

Vyberte si z mnoha druhů a mnoha vzorů. Například velmi populární jsou kostkované košile, které jsou sice méně formální, ale pokud se zrovna nechystáte na meeting s generálním ředitelem vaší firmy, nemusíte se bát experimentovat a můžete nechat fantazii volnou ruku. Pánská ležérní móda obecně působí uvolněně a elegantně zároveň. Každý muž se díky tomu bude cítit více sebevědomě.

Pánské košile – nejčastější otázky

 • Jaký typ košile
  se hodí ke štíhlé postavě, a naopak jaké té plnější?

Pravděpodobně si nebudete oblékat střih „extra slim fit“ pokud jste plnějších tvarů. V případě, že jste štíhlé postavy, můžete si dovolit střihy, které jsou více na tělo a naopak.

 • Z jakého materiálu košili pořídit?

Bavlněné košile se hodí na léto i na zimu a jsou opravdu dobrou variantou. Příjemnou na dotek a vhodné na žehlení i praní. Lněné košile jsou taktéž trefa do černého. Jsou vzdušné a perfektní jako volba na léto.

 • Co si k pánské košili obléct?  

Opět samozřejmě záleží, k jaké příležitosti. Pokud budeme vycházet z běžného každodenního nošení. Můžeme obléct plátěné kalhoty například béžové ke světle modré košili. Klidně džíny, a to ke košili bílé. Vzít si například hnědý kožený pásek a hnědé polobotky. Spolu s doplňky, jakými mohou být hodinky, taška či výrazné ponožky.

 • Jak nakombinovat casual košili s kalhotami?

Určitě jako první přemýšlejte nad barevnou kombinací, která je jednou z nejdůležitější. Rozhodně nekombinujte vzorovanou košili s výraznými kalhotami. Obecně platí, že bohatě stačí jeden výrazný prvek vašeho outfitu, aby se vzory či barevné kombinace nepřibíjeli. Košili můžete nosit zastrčenou v kalhotách či nechat volně. Záleží na pohodlí a typu postavy.