Pánská trekingová a outdoorová obuv

Seřadit
Velikost
Cena
Výrobce
Barva
Svršek
Šířka boty
Styl
Produkty: 1 096
Zobrazit ID verze

Trekové boty a turistická obuv pro náročné muže

Jste-li milovníkem přírody, tyto boty nesmí ve vašem botníku chybět! Ať už děláte výšlapy do hor a nazouváte pravidelně boty na hory, nebo dáváte přednost upraveným turistickým stezkám, rozhodně potřebujete, aby byly vaše nohy v bezpečí a pohodlí. A právě pro vás jsou pánské trekové boty nebo turistické boty tou správnou volbou!

Jak vybrat správně - treková nebo turistická obuv?

Treková a turistická obuv není to samé. Každá se hodí pro trochu jinou příležitost. 

Boty pro treking jsou speciálně vyvinuté tak, aby byly vaší noze oporou i v náročném terénu. Že vyšlapané pěšiny a nenáročné stezky nejsou nic pro vás? Rádi si vyrazíte mimo značení a  občas vám stojí v cestě i nějaký ten kámen? Pak rozhodně potřebujete pořádné horské boty a správná volba pro vás je právě treková obuv. Ta je totiž určena do horšího terénu. Správně zpevní vaši nohu, je tvrdší a často také vyšší, takže je dostatečnou oporou pro kotník.

Pokud jste ovšem příznivcem turistických tras a velký terén není pro vás, pak sáhněte po obuvi turistické. Ta je lehčí a měkčí, což je pro upravený terén naprosto dostačující. Vyberte si proto svou obuv pečlivě, vaše nohy vám poděkují!

Široký výběr modelů a velikostí trekové obuvi na Modivo.cz

Při výběru pánské trekové obuvi je velmi důležité, aby vám dobře seděla! Před nákupem proto vezměte tužku, papír a pravítko a svou nohu si opravdu dobře změřte. Stoupněte si ke zdi, nohu podložte papírem a patu dejte až ke zdi. Na papír vyznačte nejdelší bod vaší nohy. Také můžete označit nejširší body, někteří výrobci uvádí i je. Pečlivě změřte délku nohy a porovnejte s tabulkou výrobce.

Na Modivo.cz najdete modely od různých špičkových výrobců. Díky Garanci originality a kvality máte jistotu, že kupujete kvalitní obuv od garantovaných dodavatelů. 

Treková obuv - otázky, na které chcete znát odpověď

Co je to treková obuv?

Jsou hory vaším domovem nebo se do nich pravidelně vracíte na výšlapy? Milujete divokou přírodu a procházky v ní? Pak rozhodně sáhněte po pánské trekové obuvi! Ta je totiž tou správnou volbou do horského terénu, na nezpevněné pěšiny, do lesů i na kameny. 

Jak vybrat trekovou obuv na zimu?

Treková obuv na zimu se od té letní výrazně liší. A to především úpravou podrážky a zateplením. Právě v terénu, víc, než kdekoli jinde, potřebujete mít ve své botě naprostou oporu. Podrážka by měla být členitá a z materiálu, který omezí klouzání a podrží vás i na namrzlém terénu. Ten totiž dokáže být v zimě dost nebezpečný. 

Velkou pozornost věnujte také zateplení boty. Své nohy chcete udržet v teple a to určitě nezařídíte přidáním ponožek do letních trekových bot. Zároveň si pohlídejte také to, aby byly boty z voděodpudivého materiálu. 

Jak vybrat turistickou obuv na zimu?

Turistická obuv, i když je určená do trochu jiného terénu, musí mít velmi podobné vlastnosti jako ta treková. I když v ní vyrazíte spíš po zpevněných cestách, rozhodně chcete, aby vám v ní bylo teplo a příjemně. Zvolte si takovou obuv, která je zateplená a vodě odolná. V letní turistické obuvi vám v minusových teplotách opravdu dobře nebude! Nepodceňujte proto její výběr!