Pánská vysoká trekingová a outdoorová obuv

Seřadit
Velikost
Cena
Výrobce
Barva
Svršek
Šířka boty
Styl
Produkty: 655
Zobrazit ID verze

Pánské trekingové boty jako komfortní obuv na túru

Ačkoliv jsou outdoorové boty oblíbené i na celoroční nošení do města i mimo něj, jejich hlavní úloha spočívá v tom, aby zvládly pořádné výšlapy do hor. Ať už máte v plánu chodit po túrách mimo domovinu nebo se procházet po kopcích za městem, nezapomeňte na to, aby vaše nohy byly v pohodlí a nezalekly se prvního kamene. Na dlouhých túrách oceníte různé vlastnosti, které vám může outdoorová obuv nabídnout – třeba nepromokavost a prodyšnost. I na krátké vzdálenosti bez vysoké zátěže je ale zapotřebí mít nohy v bezpečí. Turistické boty jsou zkrátka sázka na jistotu a investice, které nebudete litovat. Při správné péči s vámi totiž zvládnout zdolat nejeden vrchol.

Bezpečná a pevná obuv do terénu? To jsou outdoorové boty

Ať už v botách budete zdolávat jakékoliv překážky, na prvním místě myslete na bezpečnost vašich nohou. Turistické boty budou dostatečnou oporou vašich chodidel právě při různých outdoorových aktivitách. Se správně vybranou trekovou obuví půjdete vždy správným směrem a vašim nohám dáte to nejlepší. Základem takových bot je především tvrdá podrážka s hrubým vzorkem, přičemž další vlastnosti boty záleží právě na možnostech využití, které od ní očekáváte. Jiné vlastnosti i vzhled má trekingová obuv vhodná k zimnímu využití, jiné zase bota určená k menší zátěži jako je jednodenní túra. Společné mají ale to, že v každém případě nabízí komfort a stabilitu vaší noze.

Jak vybrat vhodné trekingové boty nejen do hor?

Sháníte kvalitní boty, které mají vydržet déle než jednu sezónu a měli by s vámi vyšlápnout nejeden kopec? Na rodinné procházky se hodí jiný typ boty než na výpravu do hor, ale existují pravidla, díky kterým se snadno zorientujete v možnostech výběru. 

Pokud víte, že vás čeká cesta složitým a nerovným terénem, bude nejlepší, pokud zvolíte opravdu pevné boty. Je třeba brát také ohled na to, zda se na túry vypravíte do míst, kde vás pravděpodobně potká déšť nebo vlhkost. V takovém případě je vhodné vybrat boty s membránou, která dovnitř nepropustí vlhkost ani vodu. Do turistických bot s membránou zase není třeba investovat v případě, že boty vynosíte na rodinné procházky či venčení psa kolem domu. 

Vybrat boty můžete i podle preferovaného materiálu. Nejčastěji zvoleným a nejtrvanlivějším materiálem je bezesporu kůže. Při správné údržbě vydrží kožená obuv dlouhá léta, třeba i proto, že je právě kůže odolná proti mechanickému poničení. Textilie a syntetické materiály jsou obvykle sympatické svou cenou, ale ani zde se nemusíte bát, že byste s výběrem šlápli vedle. Jedná se totiž o lehké materiály a boty z nich vyrobené vám mohou sloužit při správné péči dlouhou dobu. Kombinace textilie s membránou, stejně jako kombinace kůže s membránou, zařídí ideální podmínky pro vlhké prostředí, které by vám jinak mohlo znepříjemnit cestu.

Pánské trekingové boty a nejčastější dotazy 

Jaké trekingové boty vybrat?

Boty do terénu je vhodné vybírat podle využití. Jiné boty využijete pro celoroční nošení do přírody, jiné na několikadenní túru v horách.

Jakou membránu a podešev by měla turistická obuv mít?

Pokud chcete zabránit tomu, aby se případná vlhkost dostala do obuvi, je vhodné pořídit boty s membránou, která tento úkol při správné a pravidelné impregnaci splní. Společně s tuhou a přilnavou podešví budete vybaveni na bezpečné zdolání vašeho cíle.

Jakou velikost trekingových bot vybrat?

Výběr správné velikosti je u trekingových bot snad ještě důležitější než kdy jindy. Ideální je měřit nohu (či zkoušet botu) i s ponožkou, kterou běžně nosíte. V botě by vám mělo zbývat místo (tzv. nadměrek) asi 0,5 - 1 cm.