Pánské běžecké boty

Seřadit
Velikost
Barva
Cena
Výrobce
Typ chodidla
Povrch
Nabídka
Produkty: 1 266
Zobrazit ID verze

Pánská sportovní obuv – jaké boty vybrat na běhání a jaké do města?

Nejsou boty jako boty. Při výběru pánské obuvi musíme zohlednit hned několik faktorů. Než se však zaměříme na jejich design, cenu či kvalitu, musíme si především ujasnit, kam budeme boty nosit. Jestli-že potřebujeme obuv na krátké vycházky a pochůzky po městě, zvolíme stylové kecky a la sneakers. V případě, že si však chceme zaběhat, měli bychom nakouknout spíše do kategorie s názvem běžecké boty.   

Pánské běžecké boty - originální a stylový doplněk vašeho šatníku 

Pánské běžecké boty můžeme vybírat v mnoha barevných provedeních. Co se týče barev, někteří muži si potrpí na černou a bílou klasiku, na trhu však najdeme i výraznější barvy jako je oranžová či fosforová. Pánské sportovní boty na běhání nemusí být pouze funkčním doplňkem. Nejen ženám, ale také mužům není lhostejné, jak při sportu vypadají. I obyčejný outfit mohou originální a stylové boty proměnit v neodolatelný model.   

Pánská sportovní obuv pro trénink a posilovnu          

Pro muže, kteří tráví volný čas v posilovně, na workoutovém hřišti či u jiného silové tréninku, máme dobrou zprávu. Na trhu lze totiž sehnat pánské sportovní boty, navržené přímo pro silový trénink. Najít je můžeme také pod kategorií obuv pro trénink a fitness. Běžecké boty jsou pro posilovací aktivity naprosto nevhodné. Důvod je ten, že při posilování potřebujeme, aby měla noha stabilní kontakt s podlahou. To nám běžecké boty naprosto znemožňují. Potřebujeme tedy zejména boty s tvrdší podrážkou, které nebudou tolik odpružené a udrží náš kotník ve zpevněné a stabilní pozici.              

Pánská běžecká obuv - pohodlné modely šité na míru různým potřebám

Běžecké boty jsou navržené tak, aby dobře tlumily dopady chodidla při nárazu na zem. Při výběru běžecké obuvi si musíme ujasnit, na jakém povrchu budeme trénovat. Rozlišujeme tak běžecké boty na rovný povrch a do terénu. Na silnici, chodníku, popř. zpevněné lesní cestě si vystačíme s pohodlnými silničkami. Ty se vyznačují ne tolik robustní a zejména rovnější podrážkou. Jsme-li však více akční běžci, měli bychom se poohlédnout po botách krosových či trailových. Takové boty mají mohutnější podrážku a výborný záběr.           

Pánská sportovní obuv - často kladené otázky

  • Pánská sportovní obuv na cvičení - kterou si vybrat?

Nejdříve si tedy musíme odpovědět na otázku, na jaký sport budeme obuv využívat. V dnešní době totiž výrobci nabízí boty přímo pro konkrétní sporty jako je fitness, vzpěračství, CrossFit a další. Můžeme si tedy najít boty přímo na míru sportu, který budeme provozovat. Na scéně se však objevují i univerzální a stylové modely jako jsou oblíbené conversky. Ty můžeme využít pro volný čas, ale i pro sportovní aktivity jako je dřep, benchpress či mrtvý tah.              

  • Pánské sportovní boty pro běžné nošení – jaká budou ty pravé?

Sportovní obuv můžeme lehce zahrnout i do našeho volnočasového outfitu. Nejčastěji se poohlížíme po pohodlných keckách typu sneakers či sandálech. Vyšší kotníčkové či snad nižší sportovnější typy, to vše je k sehnání v mnoha barevných variantách. Můžeme volit mezi koženou a plátěnou obuví. Pro ty z vás, kteří touží po vyšší životnosti obuvi, doporučujeme koženou variantu.     

  • Jakou pánskou běžeckou sportovní obuv koupit?

Pánské běžecké boty vybíráme dle mnoha kritérií. Nejčastěji se rozhodujeme mezi závodní a tréninkovou variantou. Dále se zohledňuje náročnost povrchu, na kterém se poběží. V tomto případě volíme mezi terénní a silniční botou. Při výběru boty si všímáme především jaké má tlumící vlastnosti. Mnohé nám napoví technologie, díky které bota vznikla.