Tenisová obuv

(52 produktů)

Seřadit / Filtrovat
Cena 1056 Kč - 4244 Kč
Cena
Velikost
Nabídka
Výrobce
Barva
Pohlaví
Typ produktu
Typ zapínání
Svršek
Druh podrážky
Určení
Styl
Sŕie produktů
Sezóna
z 2

Móda na tenisovém hřišti

Slušivé a padnoucí oblečení na tenisovém hřišti už není jen doménou žen, ale dostává se i do světa mužů. Jenže jak se odlišit od ostatních hráčů, když je dresscode víceméně daný? Jednou z věcí, která může ozvláštnit váš styl jsou právě tenisové boty.

Tenisová obuv – originální vzhled na hřišti

Stejně jako u funkčního oblečení je i u bot na tenis podstatné, za jakého jsou materiálu a jakou službu odvedou na antuce. Ale design bot může skvěle odrážet vaši osobnost a dát ostatním hráčům najevo, s kým mají tu čest. Čistě bílým tenisovým botám už odzvonilo, takže pánové, nebojte se různých stylů a barev.

Pánská tenisová obuv – sportovní vzhled během hry

Právě pánská tenisová obuv dá vyniknout vaší osobnosti. A není při tom podstatná značka, ale právě to, jak vám boty sedí a jak doplňují váš celkový vzhled. Tenisové boty se vyrábí v mnoha barvách a designech, takže si při jejich výběru jistě najdete ten pravý kousek.

Boty na tenis – bezpečnost na nejvyšší úrovni

Boty na tenis obecně rozdělujeme na boty zaměřené na stabilitu a na rychlost. Nicméně u obou kategorií platí, že bota musí na noze sedět pevně, a musí mít správnou podrážku, abyste předešli případným zraněním. Boty, které jsou skvělé třeba na běhání, už při tenisu tak dobře posloužit nemusí.

Pánské tenisové boty zaměřené na stabilitu jsou určeny rekreačním hráčům, jsou stabilnější, pohodlnější a lépe pohlcují vibrace. Díky tomu předcházíte možnému zranění, které by vás jinak mohlo na delší dobu vyřadit z práce. Nicméně je také velmi ocení zkušení hráči, kteří rádi hrají na zadní čáře a styl jejich hry je spíše vytrvalostní, než rychlostní.

Boty zaměřené na rychlost mívají nižší hmotnost, střih boty je užší a udržuje chodidlo v dynamickém postavení pro rychlý start a sprint. Tady už se ale předpokládá, že hráč má správné základy hry i držení těla.

Tenisová obuv – nejčastější dotazy

  • Jaké tenisové boty koupit?

Nejprve zvažte, zda se pro vás hodí boty změřené na rychlost nebo na stabilitu. A pak se podívejte na povrch, na kterém budete nejčastěji hrát. Antuka nebo křemičitý písek vyžaduje ideálně boty se stromečkovým vzorem. Hrajete-li na betonu, asfaltu nebo trávě, vybírejte si boty, které jsou určené pro tvrdý povrch a budou tak schopné kompenzovat otřesy.

  • Proč je podrážka tenisové boty důležitá?

Stejně jako se liší boty na běhání po silnici od bot na běhání po oválu, nebo boty do hor od bot do města, stejně tak jsou rozdíly mezi botami na tenis. Bota by měla pohlcovat otřesy a minimalizovat tak dopad na váš pohybový aparát. A neměla by na povrchu podkluzovat a spíš podporovat kontrolovaný skluz. Proto je podstatné boty vybírat podle toho, kde hrajete nejčastěji.

  • Jaké tenisky si koupit, aby byly pohodlné?

Abyste se v botě cítili pohodlně, musí boty na tenis sedět na noze přesně. Dobré boty se totiž v příčné klenbě po několika hrách rozšíří, a pokud máte v botách rezervu jako třeba u běžeckých bot, noha vám v nich pak „poletuje“ a vy si koledujete o zranění.

Zároveň vás nesmí dřít ani vám být těsné. Výběr správných bot na tenis je trochu alchymie, takže v žádném případě boty nekupujte od oka, ale použijte tabulku velikostí, která vám velmi efektivně pomůže.