Péče

Ať Vám zakoupené zboží slouží co nejdéle

Děkujeme Vám za nákup! Jsme rádi, že pokud jde o módu, důvěřujete značce Modivo! Připravili jsme pro Vás informace týkající se údržby a péče o produkty, tak aby Vám radost z nákupu vydržela co nejdéle.

Péče
o oděvy

Oděvy

Pro zachování barvy a tvaru oděvů je vhodné dodržovat doporučení pro údržbu oděvů, které naleznete na připojených etiketách a štítcích. Před zahájením údržby si podrobně přečtěte informace, jež jsou na nich uvedeny ve formě piktogramů.

Efektivní a bezpečná péče o oděvy

Nezapomeňte na správnou teplotu během praní

 • Vždy perte oděvy při teplotě uvedené výrobcem. Informace naleznete na štítku
 • Funkční termo prádlo a oděvy perte v teplotě nižší než 40 stupňů. Oblečení zachová své vlastnosti a nebude se smršťovat
 • Věnujte pozornost barvě praného oblečení:
  • Bílé oděvy perte s bílými kousky, černé a barevné s podobnými barvami
  • Tmavší a jeansové oděvy perte z rubové strany

Pro praní použijte vhodné prostředky

 • Pro černé oděvy použijte prostředky určené pro tmavé oděvy
 • Technické a funkční oděvy perte pouze pomocí speciálně určených prostředků pro praní sportovního oblečení. Díky tomu se vyhnete blokování membrán. Nepoužívejte změkčovadla a bělidla.
 • L’abbigliamento di maglia lava con detersivi specifici per capi di maglieria.

Pamatujte, že různé druhy oblečení vyžadují při praní jiné zacházení

 • Dejte si pozor na výšku otáček během odstřeďování. Nadměrné může deformovat tvar oděvů. Dodržujte pokyny výrobce.
 • Spodní prádlo perte v samostatném, speciálně navrženém sáčku. Pak háčky nebo nebo kostice nepoškodí jiné části prádla.
 • Během praní technických a funkčních oděvů nepoužívejte odstřeďování.

Sušení, žehlení, skladování

 • Během žehlení dodržujte teplotu uvedenou výrobcem. Informace naleznete na štítku. Nejlepší je žehlit na levé straně.
 • Dodržujte doporučení výrobce během sušení.
 • Chemicky čistěte pouze tehdy, pokud je to uvedeno na štítku.
 • Termoaktivní oděvy nesušte na slunci. To může způsobit vyblednutí nebo smrsknutí oděvu.
 • Přírodní kožešiny se nejlépe uchovávají v bavlněných obalech. Především zabraňte kontaktu s vodou. Pokud je to nutné, kožešiny sušte v dobře větraném místě, mimo ohřívače a radiátory. Pro přírodní kožešiny nepoužívejte čisticí prostředky.
 • Pletené a úpletové oděvy neodstřeďujte a sušte je rozložené ve vodorovné poloze. Doporučujeme sušení mezi dvěma ručníky: měnit ručníky, dokud není úplet suchý, pak na čistém ručníku nebo dece je rozložte do požadovaného tvaru.
Péče
o obuv

Základní pravidla pro údržbu obuvi

1. Během nazouvání a vyzouvání boty dbejte na rozvázání tkaniček. Díky tomu svrchní část boty udrží tvar a patní část se nebude prohýbat a deformovat.

2. Vyhněte se poničení obuvi během nesprávného nazouvání. Používejte obouvací lžíci. Najdete ji v zásilce spolu se svou objednávkou.

3. Vyhněte se promočení a propocení obuvi. Dokonce i řádně udržovaná obuv se může promočit ve dešti nebo v mokrém sněhu, proto v těchto podmínkách bude nejvhodnější použít obuv označenou jako Waterproof - nepromokavý. Pokud k promočení obuvi již došlo, snažte se vysušit obuv v pokojové teplotě, vyhněte se sušení na radiátoru nebo jiném tepelném zdroji. Pamatujte, že prodávající neodpovídá za vady způsobené vnějšími faktory, pokud obuv není určena k použití v takových podmínkách.

4. Pokud jste si vybrali koženou obuv bez podšívky nebo s přírodní barevnou podšívkou, může dojít k zabarvení ponožky. Je to přirozený a přechodný proces. V botách se syntetickou podšívkou k zabarvení nedochází.

5. Výměna opotřebovaných tkaniček, stejně jako péče o vnitřek obuvi (výměna vložek) zůstává v zájmu zákazníka a tedy nepředstavuje základ pro reklamace.

6. Používejte obuv dle účelu: například domácí obuv používáme v uzavřených a suchých místnostech a sportovní obuv se hodí na povrchy určené pro tento účel.

7. Celokožené a lepené kožené podpatky vyžadují údržbu stejnou jako svrchní část obuvi.

8. Obuv s označeními: Waterproof a Water Resistant pravidelně impregnujte a udržujte tak vodotěsné vlastnosti použitých technologií.

Udržujete a impregnujete obuv? Zjistěte, zda-li věnujete své obuvi vhodnou péči!

Technický stav obuvi závisí na její řádné péči. Tento proces byste měli začít již před prvním použitím. Doporučujeme, aby byly nové boty před použitím důkladně impregnovány. Pro tento účel naneste na každý typ kůže nebo jiného materiálu rovnoměrnou vrstvu impregnačního výrobku. Před použitím se ujistěte, že obuv není mokrá ani vlhká. Impregnace by se měla pravidelně opakovat, především po každém čištění na mokro. Vyhněte se leštění ještě vlhkých bot nebo nadměrnému postřiku impregnačního spreje.

Pamatujte, že v průběhu času - kvůli mechanickému opotřebení bot nebo povětrnostním vlivům - je účinek impregnace částečně eliminován. Je to přirozený proces, který nevyhnutelně vede ke snížení kvality obuvi a do značné míry je nezávislý na její kvalitě. Nicméně právě proto je třeba dbát na to, aby prostředky chránící Vaši obuv byly té nejlepší kvality a obsahovaly správně vybrané látky a oleje, které spolu s příslušnými barvivy osvěží a ochrání obuv.To, jakou technologii a jaké prostředky použít, závisí na typu materiálu nebo kůže, ze které byla obuv vyrobena.

Kůže- účinné způsoby údržby

Kůže, stejně jako jakýkoliv jiný přírodní materiál, nemusí mít po celém povrchu stejnou barvu a strukturu. Možné rozdíly v barvě nebo struktuře vyplývají z její přirozené heterogenity.

Péče
o kabelky
a batohy

Kabelky a batohy neperte a nepřetěžujte - poznejte pravidla jejich údržby

1. Kabelky a batohy, stejně jako obuv, používejte podle jejich účelu. Pamatujte na řádnou a pravidelnou údržbu.

2. Dejte pozor na přílišné zatížení a namáhání materiálu, to může způsobit poškození citlivých prvků, jako jsou rukojeti, ucha kabelek a popruhy.

3. Aby kabelky nebo batoh zachovaly svou estetickou hodnotu co nejdéle, vyhněte se dlouhodobému otírání o jiné povrchy a nevystavujte je na ostré a drsné předměty, které mohou způsobit oděrky nebo jiná mechanická poškození.

4. Uchovávejte výrobky přiměřeně k materiálu, ze kterého byly vyrobeny. Praní v pračce nebo mechanické čištění může výrobek poškodit a tímto způsobit i zamítnutí reklamace.