Papuče

(Počet produktů: 160)

Seřadit / Filtrovat
Cena 244 Kč - 2290 Kč
Cena
Velikost
Nabídka
Výrobce
Barva
Pohlaví
Typ produktu
Typ zapínání
Svršek
Druh podrážky
Určení
Zateplení
Styl
Sŕie produktů
Sezóna
z 4

Přezůvky pro děti - funkční řešení pro nejmenší

Výběr dětských botiček je velmi důležité nepodcenit, protože v tomto případě jde skutečně o zdraví! O zdraví nožiček vašich nejmenších! Dětské botičky totiž mohou velmi výrazně ovlivnit budoucí vývoj a zdraví nohy. Věnujte proto pozornost už těm nejmenším botičkám. A přezůvkám zejména - v těch totiž děti tráví spoustu času!

Jakmile děti udělají první krůčky, je nejvyšší čas pořídit jim kvalitní přezůvky. Názory odborníků i rodičů se tady často rozcházejí - pevnou obuv nebo raději barefoot? Necháme na vás, co si zvolíte!

Dětské přezůvky s kožešinou - pohodlné řešení pro každý den

Přezůvky s kožešinkou jsou skvělá volba na zimu a také v okamžiku, kdy máte doma studenější podlahu. Linoleum, plovoucí podlaha nebo také dlažba bez podlahového topení mohou být příčinou vracející se rýmy a studených nožiček. Předejděte tomu ve správných bačkůrkách. Malé parádnice si určitě zamilují chumlavé přezůvky v pastelových barvách, pro malé dobrodruhy vyberte třeba ty, které připomínají indiánskou botičku. Jedno je jisté - nožičky budou mít v takovém pohodlí, že je nebudou chtít sundat ani v postýlce!

Kožešinové přezůvky - lehká dětská obuv dostupná v mnoha barvách

"To je ale krásná holčička!" slyšíte nad miminkem s růžovou čepičkou. "No to je ale chlapák!" zase nad miminkem s modrým bryndáčkem. Ano, barvy, to je oč tu kráčí! To, že existují "holčičí" a "klučičí" barvy je věc známá. A to, že je na přání dítěte můžete promítnou i do domácího obutí samozřejmě taky. Zkuste okouzlit svoji malou princeznu třeba  bačkorkami s kožešinkou v duhovém provedení. Uvidíte, že je bude nosit s chutí!

Otázky k dětským přezůvkám - otázky, na které je dobré znát odpověď

Jaké přezůvky vybrat pro děti?

Při výběru dětských přezůvek věnujte pozornost velikosti botičky, materiálu a samozřejmě také vzhledu. Jde vám primárně o to, že je potomek bude chtít nosit.

Pro malé parádnice zkuste zvolit třeba bačkůrky s kožešinkou, budou si připadat jako princezny nebo baletky. Pro kluky zase sáhněte po oblíbených hrdinech nebo třeba dinosaurech. Podstatné je, aby botička dobře seděla, byla vhodná pro zdravý vývoj nohy a poskytovala dostatečně prodyšné prostředí. Dětské nožky jsou totiž velmi náchylné k různým plísním.

Pro starší děti už můžete klidně zvolit přezůvky typu pantofle. Vždy by měly mít dostatek pásků přes nárt, aby ani při hře dětem nesklouzávaly z nohy. 

Jaké přezůvky vybrat místo ponožek?

Ponožkové přezůvky jsou velmi oblíbené zejména při prvních krůčcích a u batolat. Tyto přezůvky jsou praktické a dítě nijak neomezují v pohybu. Zároveň by mu měly být dostatečnou oporou - protiskluzová podrážka je tady samozřejmostí! Velikost těchto bačkůrkových ponožek volte přesně podle velikosti nožičky. Je nutné ošetřit, aby se dítěti rolovaly, shrnovaly nebo dělaly jinou neplechu. Takové protiskluzové ponožky raději nebrat. 

Jakou velikost přezůvek správně vybrat pro děti?

Správnou velikost botičky zjistíte nejlépe pomocí změření nohy dítěte před každým nákupem. Následně se pak držte toho, že botička má mít 0,5 cm - 1 cm nadměrek. Čím je dítě starší, tím může být nadměrek menší. Sledujte ale nejen délku chodidla. Stejně důležitá je je jeho šířka. Vyhněte se botičkám, které se v části prstů zužují - je to pro nohu nepřirozené a můžete dítěti zadělat na potíže v pozdějším věku. Soustřeďte se také na výšku nártu a typ přezůvek mu přizpůsobte. Pro děti s vyšším nártem prodávají speciální přezůvky, ve kterých se budou cítit pohodlně.