Menu
Informace o obchodě
Informace
Užitečné odkazy
Menu
Informace o obchodě
Informace
Užitečné odkazy
Ať Vám zakoupené zboží slouží co nejdéle
Děkujeme Vám za nákup! Jsme rádi, že pokud jde o módu, důvěřujete značce MODIVO! Připravili jsme pro Vás informace týkající se údržby a péče o produkty, tak aby Vám radost z nákupu vydržela co nejdéle.
Oděvy
Pro zachování barvy a tvaru oděvů je vhodné dodržovat doporučení pro údržbu oděvů, které naleznete na připojených etiketách a štítcích. Před zahájením údržby si podrobně přečtěte informace, jež jsou na nich uvedeny ve formě piktogramů.
Efektivní a bezpečná péče o oděvy
Nezapomeňte na správnou teplotu během praní
Pro praní použijte vhodné prostředky
Pamatujte, že různé druhy oblečení vyžadují při praní jiné zacházení
Sušení, žehlení, skladování
Základní pravidla pro údržbu obuvi
1. Během nazouvání a vyzouvání boty dbejte na rozvázání tkaniček. Díky tomu svrchní část boty udrží tvar a patní část se nebude prohýbat a deformovat.
2. Vyhněte se poničení obuvi během nesprávného nazouvání. Používejte obouvací lžíci. Najdete ji v zásilce spolu se svou objednávkou.
3. Vyhněte se promočení a propocení obuvi. Dokonce i řádně udržovaná obuv se může promočit ve dešti nebo v mokrém sněhu, proto v těchto podmínkách bude nejvhodnější použít obuv označenou jako Waterproof - nepromokavý. Pokud k promočení obuvi již došlo, snažte se vysušit obuv v pokojové teplotě, vyhněte se sušení na radiátoru nebo jiném tepelném zdroji. Pamatujte, že prodávající neodpovídá za vady způsobené vnějšími faktory, pokud obuv není určena k použití v takových podmínkách.
4. Pokud jste si vybrali koženou obuv bez podšívky nebo s přírodní barevnou podšívkou, může dojít k zabarvení ponožky. Je to přirozený a přechodný proces. V botách se syntetickou podšívkou k zabarvení nedochází.
5. Výměna opotřebovaných tkaniček, stejně jako péče o vnitřek obuvi (výměna vložek) zůstává v zájmu zákazníka a tedy nepředstavuje základ pro reklamace.
6. Používejte obuv dle účelu: například domácí obuv používáme v uzavřených a suchých místnostech a sportovní obuv se hodí na povrchy určené pro tento účel.
7. Celokožené a lepené kožené podpatky vyžadují údržbu stejnou jako svrchní část obuvi.
8. Obuv s označeními: Waterproof a Water Resistant pravidelně impregnujte a udržujte tak vodotěsné vlastnosti použitých technologií.
Udržujete a impregnujete obuv? Zjistěte, zda-li věnujete své obuvi vhodnou péči!
Technický stav obuvi závisí na její řádné péči. Tento proces byste měli začít již před prvním použitím. Doporučujeme, aby byly nové boty před použitím důkladně impregnovány. Pro tento účel naneste na každý typ kůže nebo jiného materiálu rovnoměrnou vrstvu impregnačního výrobku. Před použitím se ujistěte, že obuv není mokrá ani vlhká. Impregnace by se měla pravidelně opakovat, především po každém čištění na mokro. Vyhněte se leštění ještě vlhkých bot nebo nadměrnému postřiku impregnačního spreje.
Pamatujte, že v průběhu času - kvůli mechanickému opotřebení bot nebo povětrnostním vlivům - je účinek impregnace částečně eliminován. Je to přirozený proces, který nevyhnutelně vede ke snížení kvality obuvi a do značné míry je nezávislý na její kvalitě. Nicméně právě proto je třeba dbát na to, aby prostředky chránící Vaši obuv byly té nejlepší kvality a obsahovaly správně vybrané látky a oleje, které spolu s příslušnými barvivy osvěží a ochrání obuv.To, jakou technologii a jaké prostředky použít, závisí na typu materiálu nebo kůže, ze které byla obuv vyrobena.
Kůže- účinné způsoby údržby
Kůže, stejně jako jakýkoliv jiný přírodní materiál, nemusí mít po celém povrchu stejnou barvu a strukturu. Možné rozdíly v barvě nebo struktuře vyplývají z její přirozené heterogenity.
Kabelky a batohy neperte a nepřetěžujte - poznejte pravidla jejich údržby
1. Kabelky a batohy, stejně jako obuv, používejte podle jejich účelu. Pamatujte na řádnou a pravidelnou údržbu.
2. Dejte pozor na přílišné zatížení a namáhání materiálu, to může způsobit poškození citlivých prvků, jako jsou rukojeti, ucha kabelek a popruhy.
3. Aby kabelky nebo batoh zachovaly svou estetickou hodnotu co nejdéle, vyhněte se dlouhodobému otírání o jiné povrchy a nevystavujte je na ostré a drsné předměty, které mohou způsobit oděrky nebo jiná mechanická poškození.
4. Uchovávejte výrobky přiměřeně k materiálu, ze kterého byly vyrobeny. Praní v pračce nebo mechanické čištění může výrobek poškodit a tímto způsobit i zamítnutí reklamace.
PÉČE O ŠPERKY
Správná péče je nezbytná pro zachování hodnoty a nadčasové krásy šperků.
Bižuterie potřebuje pravidelné čištění. Podle způsobu použití je potřeba je jednou za čas otřít speciálním hadříkem nebo využít služby profesionálních firem.
Bižuterie by se měla skladovat např. v krabičkách nebo měkkých sáčcích, aby byly chráněny před poškozením, prachem nebo odbarvením.
Jemné produkty např. tenké řetízky, ažurová bižuterie nebo bižuterie vyrobená technologií tenkostěnného lití (tzv. foukaná bižuterie), neohýbejte, nenatahujte, nerolujte příliš těsně a nevystavujte nárazům, protože by mohlo dojít k deformaci, prohnutí, zlomení, natržení nebo jinému trvalému poškození.
Šperky by měly být chráněny před chemikáliemi. Složky většiny pracích prostředků používaných v každodenním životě, stejně jako kosmetika, například laky, deodoranty nebo parfémy, mohou přispívat k zabarvení šperků nebo pokožky v místě kontaktu se šperky.
Šperky z organických materiálů (t.j. dřevo, kůže, perly, korály, jantar) jsou citlivé především na vliv chemických faktorů. Je třeba si také pamatovat, že k výrobě šperků se často používají slitiny, nikoli čisté rudy. Slitiny reagují s různými látkami, které mohou způsobit změnu barvy. Negativně se na stavu šperku může podepsat i nadměrný kontakt s vodou. Vázané a organické složky jsou zvláště citlivé. Před nasazením šperků se doporučuje použít kosmetiku.
Kameny zdobící šperky jsou zvláště náchylné k vypadnutí, prasknutí, odštípnutí a jinému poškození. Proto by se šperky měly sundávat před domácími pracemi, před spaním, před sportem atd.
REKLAMACE
Reklamaci nepodléhají mechanická poškození (například deformace, promáčkliny, praskliny, oděrky atd.); poškození vzniklá během používání zboží neshodně s jeho zamýšleným účelem nebo návodem; poškození vzniklá kvůli nesprávné údržbě; rozdíly v barvě vzniklé v průběhu používání ve struktuře kůže/řemínku/šňůrky/kaučukových prvků (vyplývající z přirozených vlastností těchto prvků šperků).