Pánské trekingové a turistické boty

Seřadit
Velikost
Barva
Cena
Výrobce
Nabídka
Produkty: 1 206
Zobrazit ID verze

Obuv pro městský trekking - lehkost při túře

Hledáte-li kvalitní obuv na procházky po městě, budou boty na trekking tím správným řešením i pro vás. Vhodné turistické boty do města by měly mít kvalitně řešenou podrážku. Tím máme na mysli zejména dobré odpružení. Správná podrážka by totiž měla zvládnou tlumit dopady chodidel při kontaktu se zemí. Také je dobré, aby měly boty na turistiku ve městě kvalitně zpracovaný svršek. Svršek boty by tak měl být odolný a zároveň dostatečně prodyšný. Díky tomu se vaše chodidlo jen tak nezapotí. Výhodou je i to, mají-li vaše boty pro lehký trekking kvalitní tkaničky. Ty by měly být pevné, ale zároveň i poddajné. Také je důležité, aby měla bota na trekking dobře zpracované detaily. Švy turistické boty by měly být dokonale zarovnané. Nikde nic nesmí trčet ani překážet.

Boty pro horskou turistiku - obuv do všech podmínek

Horské trekkingové boty jsou nezbytnou součástí každého sportovce a milovníka dobrodružství. Hory jsou krásné, ale hrozí nám vnich i nebezpečí. Kluzké kořeny i navlhlé kameny nám dokáží naši túru znepříjemnit. Nepříjemnostem však snadno předejdete skvalitní turistickou obuví. Vzimě pak oceníte především zimní trekingové boty, které by měly být zejména voděodolné, oděruodolné a větruvzdorné. Tyto tři vlastnosti vám zaručí, že budete vsuchu a vteple za každého počasí. Sníh ani led vás pak nemůžou překvapit a zaskočit. Boty do podhůří mohou být nízké. Do vyšších hor pak nazujte kotníčkové trekkingové boty, které vhodně zafixují vaše chodidlo a nebude vám tak hrozit vymknutí kotníku. Při výběru turistické obuvi se pak zaměřte i na volbu správné velikosti. Turistická obuv by neměla vžádném případě tlačit. Výjimka je snad jen u kožených modelů, které se časem mohou přizpůsobit vašemu chodidlu a mírně se roztáhnou. Syntetické materiály však tuto výhodu nemají. Chystáte-li se koupit boty na trekking na internetovém obchodě, změřte tedy správně délku stélky vaší jiné boty. Naměřený údaj pak nezapomeňte porovnat svelikostní tabulkou daného výrobce. Různé světové značky mají totiž nuance včíslování. Vyhnete se tak zbytečným reklamacím.

Nejlepší trekkingové boty - top značky

Chcete-li si koupit kvalitní trekkingové boty, zkuste se poohlédnout po modelech od známých světových značek. Zařadit mezi ně můžeme takové velikány, jako jsou např. značky Adidas, Dolomite, Keen či Mammut. Bát se pak nemusíte ani kousků od Merrell, New Balance či La Sportiva. Věhlasné světové značky si dávají na trekkingové obuvi velmi záležet. Poznáte to podle toho, že jsou jejich boty nejen vysoce módní, ale také vysoce funkční. Nejlepší trekkingové boty by pak měly splňovat zejména 3 kritéria. Měly by být voděodolné, větruodolné a oděruodolné. Voděodolnou vlastnost boty pak můžete snadno podpořit i zakoupením kvalitní impregnace a ochranného krému vneutrální barvě.

Trekingové boty – často kladené otázky:

Jaké boty vybrat na trekking?

Hledáte-li vhodné boty na trekking, poohlédněte se po modelech od ověřených výrobců. Do podhůří si vystačíte snižšími modely turistické obuvi. Do vysokých hor pak nazujte kotníčkové turistické boty, které vhodně fixují váš kotník. Při výběru obuvi na trekking pak zvažte i to, jakou mají podrážku. Měla by být odolná a odpružená.

Jaké boty zvolit na zimní turistiku?

Na zimní turistku se hodí boty, které budou zejména voděodolné, oděruodolné a větruvzdorné. Vhodní je i to, aby měly boty na zimní turistiku protiskluzovou podrážku. Díky tomu vás nemůže vterénu zaskočit ani sníh či led. Trekkingové boty na zimu pak seženete vtrendy pastelových a přírodních odstínech, i na horách můžete být trendy!