Produkty: 93
Zobrazit ID verze

Pánská bunda nebo sako jako základ pánského šatníku

Pánské sako by mělo být základem šatníku každého muže. S největší pravděpodobností se muž nespokojí pouze s jedním druhem, a tak by měl vlastnit sako pro důležitější příležitosti. Zde můžeme zmínit klasický oblek. Poté sako, které se hodí na večeři s přáteli a sako do práce. Poradíme vám, na co si dát pozor při výběru nového kousku a s čím vám pánské sako bude ladit.

Pánské sako - nadčasový must-have v pánské skříni

Univerzální barva je v tomto případě například šedivá. Může mít mnoho odstínu a dokonce i vzor. Nebo tmavě modrá barva je taktéž velmi flexibilní. Pokud tedy nehovoříme o saku k obleku. V případě, že si pořídíte šedivé nebo tmavě modré sako, hodí se téměř ke všemu. Nikdy tak nemůžete šlápnout vedle, pokud ho skombinujete s džíny nebo světlými kalhoty. Je to zkrátka „must-have“.

Neformální bunda - elegantní řešení pro setkání s přáteli

Elegantní řešení pro setkání s přáteli může i ležérní bunda nebo sako. Béžová bunda do pasu vám poslouží jak na jaře, tak na podzim. Pokud se bojíte světlejších barev nebo vám zkrátka ty tmavší připadají více praktické, zvolte klidně černou bundu podobného střihu.

Pánské bundy - první volba pro obchodní jednání

V případě obchodního jednání předpokládáme, že chceme vypadat seriózně. Volte tedy saka bez vzorů, tak aby bylo jednoduché je kombinovat s různými typy kalhot. Nebo například černými užšími džínami.

Slim fit sako - ideální volba pro zdůraznění mužské postavy

Stejně jako u košil máme několik střihů pánských sak, a to ty střihem rovná. To znamená, že je sako stejně široké nahoře i dole, tedy po celé své délce. Slim fit nebo ultra slim fit. Pánské „slim“ saka jsou tedy ve spodní části zúžená, a tak dokonale podtrhnou vaši postavu.

Pánské bundy - nejčastější dotazy

Jaké jsou základní faktory, na které je nutné si dát pozor při výběru saka, tak aby dobře sedělo?
  • Sako by mělo sedět v ramenou a límec by neměl odstávat. Dále si dejte pozor na délku rukávů, aby nebyly příliš dlouhé nebo krátké.
Jak správně nosit pánské sako?
  • Můžete sako nosit rozepnuté nebo zapnuté na 2 knoflíčky. Obecně platí, že zapnuté by mělo být ve společnosti při formálnějších příležitostech.
Jaká pánská saka se nejlépe hodí ke kalhotám?
  • Pokud se jedná o neformální příležitosti, můžete si dovolit obléct i sako, které je vzorované. Pozor však na typ kalhoty, měly by být určitě jednobarevné a méně výrazné. K džínům si můžete vzít libovolnou barvu i střih. Pokud se jedná o celý oblek, kalhoty i sako jsou stejné barvy.
Jak vybrat správně pánskou bundu?
  • Záleží, jestli se jedná o bundy k džínům či běžným kalhotám. Bunda obecně platí za ležérní styl oblečení, ale pokud vypadá elegantně je možné si obléct i na obchodní schůzku. Bunda by stejně jako sako měla sedět v ramenou, dále záleží na střihu bundy. Je dobré se poradit s personálem v obchodě, aby bunda seděla k typu postavy.
Jaká pánská saka se hodí na běžné nošení?
  • Jednoduše vybírejte sako tak, abyste nevypadali jako při jednání. Uvolněnější nebo například sako se vzory. Můžete zvolit i vzdušnější materiál a bez podšívky nebo výraznější barvy. Zde klidně využijte více svoji fantazii. Taktéž pánská sportovní saka jsou na běžné nošení dobrou volbou.


Poradili jsme vám, jaké druhy pánský sak jsou ty základní. Ke kterým příležitostem si určitý druh saka obléct. Taktéž jsme zodpověděli důležité otázky a poradili k jakým kalhotám si určitý typ saka nebo pánské bundy obléct. Nic vám tedy nestojí v cestě si nový kousek do svého šatníku pořídit.