Produkty: 1 608
Zobrazit ID verze

Pánové, vyrazte do léta stylově s módními modely šortek a kraťasů

Za okny již začínají pálit sluneční paprsky a období dovolených se rychle blíží. Což znamená, že letní sezóna šortek a kraťasů je zde. Obecně se lidé neshodnou, jaký je mezi šortkami a kraťasy rozdíl nebo jestli jsou to synonyma. Kdo si myslí, že jde o synonyma má pravdu, protože tak tyto pojmy definuje i český výkladový slovník.

Naštěstí již minuly doby, kdy byly pánské kraťasy považovány za vhodné jen pro volný čas, protože se jedná o velmi pohodlné oblečení pro horké letní dny.

Pánské kraťasy – ideální volba na léto

Nejlepším modelem na léto jsou pánské kraťasy, které by měly být, pokud možno z lehčích materiálů, do opravdu parných dní pak doporučujeme volit volnější modely v barvách, na kterých není vidět pot. Ačkoli jsou kraťasy mnohem příjemnější, než dlouhé kalhoty taky se v nich můžete zapotit.

Na pláže se pak s velkou oblibou zejména u mladých mužů nosí plážové šortky s výraznými barevnými vzory nebo jednobarevné, kde dominuje značka výrobce. Zejména na koupání v přírodě jsou totiž mnohem oblíbenější než tradiční plavky.

Pokud jste spíše milovníci přírody a hor, budou se vám hodit funkční či outdoorové kraťasy, které vás udrží v suchu, ale zároveň jsou prodyšné. Zajímavou volbou pro volný čas jsou pak i teplákové sportovní kraťasy, které se vyrábějí v rozličné škále barev a nosí se zejména na procházky po přírodě nebo když si chcete zahrát fotbal s přáteli.

Pánské džínové kraťasy – originální oblečení na každý den a do města

Jestliže máte rádi džíny a zejména pak denim, jsou denimové kraťasy skvělou volbou pro každodenní nošení nejen do ulic. Pánské džínové kraťasy se totiž skvěle doplňují nejen s tričkem a sportovní obuví, ale i s košilí a elegantní koženou obuví. Není tak divu, že patří pánské kraťasy z denimu k nejprodávanějšímu zboží z letních kolekcí. V současné době se stále více prosazují i pánské džínové kraťasy s přídavkem elastických vláken, aby umožňovali ještě více pohybu.

Šortky – pohodlí a elegance na denní bázi

Kromě modelů pro volný čas, které užijete do města a na dovolenou se stále více prosazují i šortky, které mají elegantní vzhled. Elegantní pánské šortky jsou užší a většinou z opravdu lehkých syntetických materiálů, abyste se i na obědě s obchodním partnerem cítili sebejistě a pohodlně. Tyto modely, které jsou vhodné i do restaurace nemají žádné ozdobné prvky a jen decentní kapsy. Samozřejmostí pak jsou poutka na pásek, protože krásný jednobarevný pásek, který by byl v kontrastu s barvou šortek jim dodá luxusnější vzhled.

Pánské šortky – často kladené otázky

Vybírat pánské šortky může být docela náročné, protože barev, materiálů a střihů je na trhu nepřeberné množství. Níže uvádíme odpovědi na nejčastější otázky.

  • Jak nosit pánské šortky?

Správné nošení pánských šortek není žádná věda. Stačí si jen zapamatovat, že užší jednobarevné střihy bez výrazných barevných prvků se hodí pro volný čas, ale i společenské události. Pokud hledáte, jaký zvolit kousek do dražší restaurace na dovolené, určitě s nimi nešlápnete vedle.

  • Kde koupit pánské krátké šortky?

Míst kde koupit kvalitní, značkové pánské krátké šortky je velmi mnoho. U nás na Modivo.cz si můžete vybírat z více jak 1 000 módních kraťasů různých světových značek. Určitě si u nás vyberete.

  • Které pánské šortky si vybrat?

Při výběru pánských šortek je nejdůležitější vybírat podle příležitosti, na kterou kraťasy vybíráte. Kromě výše uvedených modelů a příležitostí si můžete třeba pro pohodlné domácí nošení nebo na sport vybrat i krásné teplákové kraťasy různých značek.