Produkty: 1 099
Zobrazit ID verze

Džíny, základní kousek ve skříni moderního muže

Jen těžko bychom hledali někoho, kdo ve skříni nemá alespoň jedny džíny. Jde o univerzální kousek, který je nositelný napříč všemi věkovými, společenskými i genderovými kategoriemi. Jejich variabilita je neuvěřitelná: můžete v nich pracovat na zahradě, venčit psa, sedět v kanceláři nebo vyrazit na rande nebo výstavu. Ať vyznáváte klasický styl oblékání, milujete výstřednost či se řídíte módními trendy, bez kvalitních džínů se neobejdete.

Pánské džíny – nutnost pro každý pánský šatník

Šedé, modré, černé? Rovné, nebo úzké? Seprané, s dírami, nebo klasický tmavý denim? Výběr ideálních džínů není tak jednoduchý, jak by se na první pohled mohlo zdát. Ať už se ale rozhodnete pro jakoukoliv variantu, nezapomeňte na dvě základní pravidla: dobře zvolené pánské džínové kalhoty dokonale padnou a jsou vyrobeny z kvalitního denimu, který vydrží nejméně několik let. Při výběru se zaměřte na šířku nohavic, příliš těsné džíny se brzy prodřou a budete mít problém v nich vyjít do schodů. Pokud v nových džínách nedokážete udělat dřep, měli byste zvolit jiné.

Pánské džíny – ikonické kalhoty perfektní na každý den a do města

Denimové kalhoty vidíme v mnoha variantách takřka na každém kroku. Není divu, kromě divadla, plesu a svatby snad není místo, kam by se nehodily. 

I když se ale jedná o neformální a téměř neomezeně použitelný kus oblečení, i zde platí určitá pravidla: pokud vybíráte džíny pro volný čas, nejste limitováni jejich vzhledem. Můžete si pořídit pánské džíny slim fit, zvolit výstřední barvy nebo zdobení. Jestliže ale vybíráte vhodný model na neformální večeři nebo méně slavnostní odpolední představení, je třeba respektovat určitá pravidla. Vhodné jsou džíny v tmavším odstínu a padnoucího střihu bez ozdob, šisování nebo děr.

Kalhoty – úspěšné a originální oblečení do práce i na procházku

Vybíráte-li si džíny do práce, volte podle svojí profese. Pokud jste tatér, nikdo se nepozastaví nad kalhotami, které jsou děravé jako cedník, jestliže ale pracujete jako finanční poradce v bance, podobný outfit vám pravděpodobně neprojde. Patříte-li mezi zaměstnance firmy, která má jen neoficiální dress code, takže můžete nosit například džíny v kombinaci s ležérními botami a košilí, soustřeďte se při výběru na kvalitu a provedení vašich budoucích dřív. Záleží také na použité látce: příměs elastanu výrazně zvyšuje pohodlí při nošení, což při sedavém zaměstnání jistě oceníte. Zvýšená pružnost džínových kalhot se hodí také při volnočasových aktivitách, během kterých se nehodí nosit tepláky, například při pikniku nebo procházce v parku.

Pánské džínové kalhoty – často kladené otázky

I když každý z nás za svůj život vystřídal nespočet modelů tohoto oblíbeného a nadčasového kusu oblečení, každý další výběr nových dřínů s sebou přináší určité nesrovnalosti a otázky. A my jsme to od toho, abychom vám poradili.

  • Jak vybrat pánské džíny?

Je to poměrně jednoduché: vybírejte očima, rukama, tělem i hlavou. Džíny se vám musí líbit, musí vám sedět, měly by být z kvalitního a příjemného materiálu a vybrané podle příležitosti, pro kterou je budete nejčastěji využívat.

  • Jak koupit pánské džíny?

Pánské džínové kalhoty můžete vybrat v kamenné prodejně. Pokud ale patříte mezi typické muže, kteří se obchodům nejraději vyhýbají obloukem, použijte internet. E-shopy disponují nabídkou, ze které si musí vybrat opravdu každý. Při správném měření nehrozí, že byste zboží museli vracet, a pokud ano, nejedená se nijak složitou záležitost.

  • Jak odlišit dámské džíny od pánských?

Dámské džíny se od pánských dají většinou rozeznat na první pohled: bývají užší, s menším podílem materiálu v sedací části a oblasti pánve. Existují ale i unisex modely, které jsou vhodné pro muže i ženy bez rozdílu.