Produkty: 44
Zobrazit ID verze

Boty do vody - dokonalá ochrana nohou

Pánské vodní boty mají různé podoby. Záleží na tom, zda hledáme boty do vody, v kterých budeme plavat a potápět se či jen hledáme typ obuvi, který je vhodný k vodě a do mokrého terénu. Na základě toho vybíráme mezi nazouváky, žabkami, sandály, vodními plaveckými botami a sportovní trekingovou obuví. Na jejich výrobě se podílí řada nejnovějších a osvědčených technologií. Namátkou můžeme zmínit technologie Cleansport NXT, Waterproof, Metatomical Footbed, PFC Free, EVA apod..  

Pánská obuv do vody - nejdůležitější vlastnosti

V dnešní době se boty do vody vyrábí z vysoce kvalitních materiálů. Můžeme volit mezi syntetickými a přírodními typy. Důležité je, aby měly boty do vody a k vodě kvalitní zpevněnou a protiskluzovou podrážku. Měly by být nepromokavé a oděruodolné. Uzavřené typy obuvi na potápění by měly být lehké a je žádoucí, aby měly dokonale zarovnané švy. Nikde nesmí nic tlačit a překážet. Pánská obuv na plavání by měla mít také chráněné prsty na chodidlech. 6U všech typů zmíněné obuvi si vybíráme typ zapínání. Někdo má rád šněrování, jiný dává přednost nazouvacím botám. Velké oblíbenosti se těší boty na suchý zip. Boty k vodě mohou být otevřené a nemusí fixovat kotník. Tedy za předpokladu, že disponují kvalitní protiskluzovou podrážkou. Kompromis mezi uzavřenou a otevřenou obuví jsou kvalitní sandály. Kotník fixují lépe než běžné žabky a nazouváky, na druhou stranu však nepostrádají vzdušnost a zaručí pohodlí.       

Pánská koupací obuv - která bude fungovat nejlépe

Hledáme-li pánské vodní boty přímo na koupání, poslouží nám pánská plavecká obuv s odolnou podrážkou. Boty musí být odlehčené, aby nás při koupání netáhly ke dnu. Krytá a zesílená špička boty zase zaručí, že si nepohmoždíme naše chodila při potápění u skály či útesu. Koupací obuv nosí pánové velmi často také jako módní doplněk. Boty tak můžeme elegantně sladit s barvou našich plavek, plaveckých brýlí či sportovních hodinek. Na trhu je široká škála barevných odstínů. Letošní léto bude ve znamení pastelových a přírodních barev. Nebojme se tak vytvořit dokonalý plážový outfit za pomocí plavecké obuvi.        

Pánská obuv na plavání - nejčastější dotazy

  • Jaké boty do vody nosit?

Hledáme-li boty do vody, musíme si ujasnit, zda se v nich chceme také koupat nebo je využijeme pouze do mokrého terénu. Podle toho pak vybíráme boty na plavání či sandály, nazouváky, popř. žabky. Pro vodní sporty (kajak, raft, kánoe apod.) se výborně hodí kvalitní uzavřené boty do vody, které nám nemohou při pohybu v lodi uplavat.    

  • Které pánské vodní boty zajistí optimální ochranu?

Potřebujeme-li kvalitní pánské boty do vody, měli bychom se zaměřit na jejich podrážku, váhu a celkové provedení. Optimální ochranu nám zajistí boty se zesílenou podrážkou, dostatečně odolným svrškem a s dokonale krytými prsty na chodidlech. Díky těmto vlastnostem se nemusíme bát ostrých kamínků, skal a útesů, ani skořápek od korýšů apod.. Boty by měly by být voděodolné a protiskluzové.        

  • Které pánské plavecké boty budou během prázdnin dobře fungovat?

Hledáme-li pohodlné plavecké boty do vody na letní dovolenou, určitě se poohlédneme po takových, které mají dostatečně odolnou podrážku a svršek horní části boty. Plavecké boty musí být vyrobené z lehkého, ale zároveň odolného materiálu, který se nebude promáčet. Máme-li v plánu potápění u skal a útesů, měli bychom se poohlédnout po botách, které mají zesílenou špičku. Tato vychytávka je skvělá pro dobrodružnější typy. Díky ní nám tak nebude hrozit např. poranění při nechtěném zavadění o skálu při potápění.