Dámská tenisová a squashová obuv

Seřadit
Velikost
Barva
Cena
Výrobce
Nabídka
Produkty: 96
Zobrazit ID verze

Dámské tenisové boty - jak si vybrat ty pravé?

Milujete tenis nebo se chystáte s ním začít? Rozhodně budete potřebovat velmi kvalitní obuv! Jak si vybrat ty správné dámské tenisové boty?

Své nové tenisové boty vybírejte podle toho, na jakém povrchu se chystáte tenis hrát. Jedná se o velmi tvrdý povrch? Pak sáhněte po botách, které mají dostatečně pevnou podrážku a elastický vršek, které dokonale utlumí nárazy na nohu. Pokud hrajete na různých površích, bude tato obuv pro vás tou nejlepší volbou. 

Hrajete na antuce? Pak je pro vás nejelpší volbou tenisová obuv s podrážkou se vzorem rybí kosti. Typické je pro "antukové" boty také zvýšená odolná část po stranách obuvi. Ta chrání vaši nohu ve skluzu a zajišťuji jí dostatečnou oporu. 

I hra na měkkém povrchu (tedy trávě) má svá vlastní pravidla pro obouvání. Tyto boty jsou vybavené malými gumovými tečkami na podrážce, které vám dovolí bez obav hrát i v mokrém terénu. A pokud se na toto chystáte, pak nezapomeňte na kvalitní, ideálně nepromokavý vršek boty. V mokru by se vám jinak hrálo velmi špatně!

Například tenisové boty Nike 

Jak si boty správně vyzkoušet, aby v budoucnu nedělaly potíže?

Tenisová bota je bota, ve které budete sportovat. Musí vám tedy naprosto perfektně sedět! Nebojte se vzít do ruky tužku, papír a pravítko a pořádně měřit. 

Měření nejlépe provedete tak, že se postavíte zády ke stěně, ke které přisunete paty, aby se jí dotýkaly. Pod chodidla si vsunete čistý papír a zakreslíte si délku chodidla. Změřte si míry metrem nebo pravítkem a důkladně si je zapište. Na Modivo.cz pak u své vysněné obuvi klidknete na tabulku velikostí a délku si porovnejte.

Počítejte také s tím, že tenisová obuv by měla mít cca 0,5 centimetru dlouhý nadměrek. Ten zajistí, že vás bota nebude nikde tlačit a budete v ní mít dostatek zdravého prostoru. Proto si tento půlcentimetrový kousek nezapomeňte ke své délce přičíst. 

Díky bezplatnému vrácení zboží na Modivo.cz můžete také vyzkoušet více velikostí naráz. Vybrali jste si ty pravé dámské tenisové boty pro vás? Pak najděte svoji velikost a objednejte si navíc o jedno číslo menší a o jedno číslo větší. Vyzkoušejte je a ty, které vám budou sedět nejlépe si nechte doma. Zbytek můžete bezplatně vrátit.  

Tenisové boty New Balance - který model je ten nejlepší?

Nike New Balance jsou jedny z nejvíc využívaných bot ve sportovním odvětví. A u tenisových bot New Balance tomu není jinak. Obouvají je světoví hráči, stejně jako ti rekreační. Volit mezi nimi nejlepší model necháme na vás. Vyberte si ten, který vám bude nejlépe sedět!

Dámské tenisové boty - otázky, na které chcete znát odpovědi

Jaké zvolit boty na tenis?

Správné dámské boty na tenis vybírejte podle toho, na jakém povrchu budete hrát. Pro tvrdé povrchy jsou doporučení pro obouvání úplně jiné, než pro travnaté plochy. 

Soustřeďte se také na to, aby vám vaše tenisové obutí dobře padlo. Klíčový je výběr správné velikosti a také nadměrek, díky kterému vás bota nebude příšliš omezovat v pohybu. 

Jak vybrat velikost tenisových bot?

Vybrat správnou velikost tenisových bot je klíčové pro to, abyste si svou hru mohla opravdu užít. To poslední, co totiž při hře chcete řešit, je nepadnoucí, malá nebo jinak vás omezující obuv. Základem je přeměřit svou nohu a botu si dobře vyzkoušet, včetně toho, že se v ní proběhnete a zkusíte si pár úderů. Klidně doma v obýváku!