Lyžařské a snowboardové kalhoty

(101 produktů)

Seřadit / Filtrovat
Cena 1744 Kč - 13119 Kč
Cena
Velikost
Nabídka
Výrobce
Barva
Pohlaví
Eco friendly
Typ produktu
Délka
Přizpůsobení
Zapínání
Pás
Styl nohavic
Určení
Příležitost
Druh výplně
Funkce
Zateplení
Kapsy
Vzor
Velikost loga
Sŕie produktů
Sezóna
z 3

Pánské zimní kalhoty - pohodlí pod širým nebem

Milovníci zimních sportů dobře ví, jak důležité je se na hory dobře a pohodlně obléci. Kvalitní a funkční sportovní oblečení nám totiž zcela jistě zaručí příjemně strávené chvíle při túrách, lyžování či snowboardování zimní krajinou. Na následujících řádcích se zaměříme na pánské zimní kalhoty. Je důležité, abychom si vybrali kalhoty z nepromokavého, větruvzdorného a oděruodolného materiálu. Je více než vhodné, aby zimní kalhoty disponovaly funkční membránou. Jsou mnohem lepší, než kalhoty zátěrové. Zimní kalhoty by měly sedět tzv. na míru. Nohavice by měly odpovídat naší délce, nikde by nemělo nic tlačit ani překážet. Kalhoty by neměly být v žádném případě příliš upnuté, abychom se mohli při sportu volně pohybovat. Zimní kalhoty vybíráme také dle druhu sportu, který budeme v zimě praktikovat. Na výběr máme zimní lyžařské kalhoty, snowboardové kalhoty, zimní legíny a zimní outdoorové kalhoty.                   

Zimní lyžařské kalhoty - pohodlí při ježdění

Chceme-li si užívat lyžování bez starostí a v tepelném komfortu, pořídíme si pánské lyžařské kalhoty z nepromokavého materiálu. Údaj o nepromokavosti  je udáván jako výška vodního sloupce a tlaku vody, kterou je materiál schopný udržet bez prosakování. Hodnoty mohou mít od 2 000 do 30 000 mm. Logicky čím vyšší hodnota, tím vyšší voděodolnost. Dalším důležitým ukazatelem kvality je prodyšnost. Údaj o prodyšnosti nám říká, kolik gramů vodních par propustí metr čtvereční materiálu za 24 hodin. Hodnoty mohou mít opět od 2 000 do 30 000 g/m2/24 hod. Dostatečná hodnota pro nepromokavost a prodyšnost se pohybuje okolo 5000.  Při výběru lyžařských kalhot dále sledujeme, zda mají dostatečně rozšířené nohavice, která zvládne obepnout lyžařskou botu.            

Pánské snowboardové kalhoty - ideální volba pro chladné zimní dny

Pro výběr pánských snowboardových kalhot platí stejná pravidla jako u kalhot lyžařských. Zaměříme se tedy především na voděodolnost, větruvzdornost, oděruodolnost a prodyšnost materiálu. U snowboardových kalhot navíc ještě sledujeme, zda mají na nohavicích všitou pružnou gumku, která zabraňuje vniknutí sněhu do obuvi. Při nákupu zimních kalhot všeho druhu hraje svoji roli také cena a design. Na trhu je nepřeberné množství barevných a vzorovaných kalhot, určitě si vybere každý z vás.       

Pánské a snowboardové zimní kalhoty - nejčastější dotazy

Které lyžařské kalhoty zvolit?

Při výběru kalhot na lyžování musíme zohlednit hned několik parametrů. Lyžařské kalhoty by měly být voděodolné, větruvzdorné a nohavice by měly být vyrobené z kvalitních a hřejivých materiálů, aby se při kontaktu s mokrým sněhem neodíraly a udržely nás v teple. Myslete také na to, že je třeba, aby byly nohavice v dolní části dostatečně rozšířené, ideálně s postranním zipem, aby pod ně vlezla velká lyžařská bota.       

Jak vybrat snowboardové kalhoty?

Snowboardové kalhoty musí splňovat stejné podmínky, jako je tomu u lyžařských zimních kalhot. Musí být tedy vysoce voděodolné, větruvzdorné a oděruodolné. Také je třeba, aby byly vyrobeny z hřejivého materiálu, který však dobře odvede pot od těla. Dobré je, když mají kalhoty na nohavicích i gumičky, které lze podvléci pod chodidlem a zabraňují tak namočení boty sněhem.    

Které zimní kalhoty zajistí správný tepelný komfort?

Zimní kalhoty bychom měli vybírat s funkční membránou. Je dobře prodyšná a zaručí nám, že se nebudeme v kalhotách potit. Kalhoty můžeme vybírat se zateplením i bez. Volíme-li kalhoty bez podšívky, měli bychom se zvláště zaměřit na kvalitní termoprádlo. Kalhoty vybíráme podle toho, kam je budeme brát. Do hor se určitě vyplatí investovat do termooblečení.