Kartáče a leštidla

Čisticí prostředky na boty - správná péče o obuv

Chceme-li aby nám obuv vydržela sloužit po dlouhé časové období, měli bychom se o naše boty pečlivě starat. Součástí naší výbavy by tak měla být bezpochyby i čistící pěna, krém či emulze na boty. Dále pak upotřebíme i ochranný bezbarvý krém a kvalitní impregnaci. Všechny zmíněné prostředky jsou účinné a mohou našim botám zvýšit životnost i o několik let navíc. Na následujících řádcích se zaměříme zejména na čističe obuvi. Mezi ty můžeme řadit především čistící pěnu, čistící emulze a kartáče na boty. Vždy velmi záleží na tom, jaký materiál máme v plánu vyčistit. Na drobné nečistoty si mnohdy vystačíme pouze s mýdlem, teplou vodou a malým hadříkem. Na větší typy nečistot však už raději použijte některý ze zmíněných čistících prostředků. Na trhu jsou k sehnání čističe na kožené i syntetické materiály. Proto si vždy důkladně přečtěte návod, kde se dozvíte, pro jaký typ materiálu je vámi zvolený čistič vhodný. K mechanickému čištění využíváme hadříky, kartáčky a houbičky. Na závažněji znečištěné boty použijte kvalitní kartáče na boty. Kartáče na boty mají různou tvrdost. I ty by tak měly být vybírány s ohledem na typ materiálu, který máme v plánu vyčistit. V případě, že bychom naši botu kartáčem poškodili a udělali na ní nevzhlednou rýhu, můžeme si pomoci i již zmíněným ochranným krémem v neutrální barvě.                             

Kartáče na boty - vysoce kvalitní zpracování

Čističe obuvi a kartáče jdou spolu ruku v ruce. Kartáče na boty jsou výbornou pomůckou, která nám usnadní vyčištění naší zašpiněné obuvi. Hustými kartáčky lze obuv i výborně vyleštit. Při jejich výběru si všímáme nejen ceny, ale také kvality jejich zpracování. Kartáč na čištění obuvi může mít různě tuhé štětiny. Ty lze sehnat v různých materiálech. Kartáče na obuv jsou také různě husté. Důležité je, aby štětiny na kartáči dostatečně držely a aby se po jeho použití nelámaly a neodpadávaly.        

Čističe a kartáče na boty - praktický způsob čištění bot

Kdysi bylo běžné čistit boty pouze teplou vodou a mýdlem. K nanášení nám postačil obyčejný hadřík. Tomuto postupu však už odzvonilo. Jestli-že máte svou obuv rádi a investujete do kvalitních bot nemalé částky, nechte čištění obuvi na profesionálních prostředcích. Kvalitní čističe na boty jsou vyráběné s ohledem na specifické vlastnosti zvolených materiálů. Kartáče na boty nám poskytnou pohodlí při nanášení čistícího prostředku. Nemusíme tak mít strach, že si zašpiníme ruce. Čistící prostředky a obuvnické kartáče našim botám zajistí delší životnost, proto se je vyplatí používat.           

Čističe obuvi - často kladené otázky

Který čistič obuvi bude vhodný?

Na čištění obuvi se hodí různé typy čistících prostředků. Máte-li na botě pouze drobnou nečistotu, můžete si vystačit s hadříkem, mýdlem a teplou vodou. Na náročnější nečistoty však raději použijte kvalitní čistič obuvi od ověřeného výrobce. Vybírat můžete mezi čistícími pěnami, krémy a emulzemi.   

Který kartáč zvolit na kožené boty?

Pro mechanické čištění kožené obuvi využijeme i kvalitní čistící kartáč. Ten by měl mít dostatečně jemné štětinky, aby nepoškodil strukturu kožené boty. V kamenných obchodech i eshopech najdete kartáče, které jsou speciálně vyvinuté pro manipulaci s koženými botami i doplňky, jako jsou např. kožené kabelky či pásky.     

Čistič obuvi, jak jej používat?

Na trhu jsou různé typy čističů na obuv. K jejich nanášení využíváme zejména houbičky a kvalitní hadříky. Existují také čističe na boty ve spreji, kterými obuv přestříkáme. Oblíbené jsou zejména čistící pěny. Zvolit můžeme i čistící pasty a emulze, které na botě roztíráme krouživými pohyby.