Dámské péřové bundy

Seřadit
Velikost
Barva
Cena
Výrobce
Zateplení
Délka
Kapuce
Produkty: 2 580
Zobrazit ID verze

Péřová bunda - ideální volba pro mrazivé a chladné dny

Péřové bundy oceníte především v extrémně mrazivých dnech. Je těžké najít jiné svrchní oděvy, které budou stejně účinné proti chladu. Takové skvělé tepelně izolační vlastnosti spočívají ve vlastnostech prachového peří. Po celá léta se věřilo, že všechny zimní bundy se silnějším polstrováním jsou dámské péřové bundy. Není to tak. Na první pohled některé z nich ve skutečnosti připomínají péřové bundy, ale nemají její vlastnosti. Polstrované bundy jsou vyplněny plasty, ne prachem nebo peřím. Zdálo by se, že rozdíl je malý, kromě toho, že tyto bundy jsou levnější, příliš nezahřejí. Vlastnosti peří jsou z hlediska zadržování tepla mnohem lepší než u plastů. Ve srovnání s jinými bundami nebo těžkými zimními kabáty je péřová bunda extrémně lehká.

Dámská polstrovaná bunda - každodenní univerzální styl pro zvýšení tepelného pohodlí a pohodlí při používání

Dámská polstrovaná bunda je méně teplá na rozdíl od dámské péřové bundy, přesto stojí za to si ji pořídit. Jejími nepopiratelnými výhodami jsou rozhodně nižší citlivost na vlhkost a nižší tloušťka, kdy někteří lidé nemají rádi prošívané dámské péřové bundy. Některé zimní bundy jsou naplněny směsí péřového a syntetického materiálu. Výplňový materiál je umístěn volně v komorách, stejně jako peří je velmi obtížné jej odlišit od peří přírodního. Používané prachové peří je impregnováno, díky čemuž je vodoodpudivé. Řadí se mezi dámské lehké zimní bundy.

Dámské péřové kabáty - exkluzivní dlouhé modely plněné péřovým prachem pro elegantní a odvážné ženy

Dámské péřové kabáty jsou extrémně teplé a pohodlné, bez obav vám poslouží v nejchladnějších mrazech. Tyto svršky jsou plněné prachovým peřím, obvykle kachním nebo husím peřím, které se vyznačuje vysokými tepelně izolačními vlastnostmi. Taková bunda vás ihned po oblečení zahřeje, ale co je důležité, tělo se nepřehřeje. Za zmínku stojí také to, že nejlepší jsou zimní kabáty plněné husím peřím, ale je to také nejdražší výplň, proto je běžnější výplň z kachního peří.

Péřové bundy a kabáty - často kladené otázky

  • Jak prát dámskou péřovou bundu?

Praní přírodní péřové bundy vám umožní obnovit její vzhled a prodloužit její životnost. Je důležité připravit pračku v dostatečném předstihu a očistit ji od zbytků prášku zbývajícího v podavači. Použijte ruční program nebo program pro vlnu a pokud je to možné, nastavte delší máchání. Používejte pouze prací prostředky určené k praní péřové bundy. Po vyprání nezapomeňte bundu dobře vysušit v bubnové sušičce nebo na běžné sušičce.

  • Jak nosit polstrovanou bundu?

Dámskou polstrovanou bundu můžete nosit ke sportovnímu i elegantnímu outfitu. Hodí se k džínám i sukni, stačí zvolit správný střih.

  • Která péřová bunda je vhodná do hor?

Péřové bundy se zdají být standardním řešením zimních bund, včetně těch určených pro hory. Tuto možnost využívají také osvědčené outdoorové značky specializující se na výrobu oblečení pro lyžaře, snowboardisty a amatéry horské turistiky.

  • Jak si vybrat péřovou bundu?

Při výběru péřové bundy zvažte parametr pružnosti (čím vyšší je, tím je bunda teplejší a sbalitelnější), poměr množství prachového peří a množství peří v izolaci (čím více má prachového peří, tím vyšší kvalita výrobku) a samozřejmě zamýšlené použití, s ohledem na které byl model navržen.

  • Kterou zimní bundu si vybrat na procházku po městě?

Na procházku po městě se vám bude skvěle hodit polstrovaná vatová bunda, při větších mrazech zvolte péřovou bundu, která vás okamžitě zahřeje.