Dámské náušnice

Seřadit
Cena
Výrobce
Barva
Provedení bižuterie
Nabídka
Produkty: 272
Zobrazit ID verze

Dámské náušnice - doplňky, které vždy zdobily

Dámské náušnice byly vždy ozdobou a doplňkem žen, který dokázal rozzářit nudný outfit nebo dodat šmrnc formálnímu oděvu. Existuje velké množství výběru, od levnější bižuterie po cennější drahé kovy, zlato a stříbro. Náušnice pro ženy jsou módním doplňkem známým od počátku věků, ženy se jimi vždy zdobily a ne jinak je tomu i dnes. Každá žena má většinou k dispozici několik párů, někdy desítky, náušnic a vybírá podle příležitosti, které kam zvolit. Záleží na tom, jak chceme působit a s čím budeme šperky kombinovat.

Zlaté dámské náušnice - elegance pro každou příležitost

Zlaté dámské náušnice se staly klasikou, která se hodí pro každou příležitost. Samotný materiál dodává šperku hodnotu a je na nás, jestli zvolíme klasické žluté zlato nebo variantu bílou nebo růžovou. Náušnice bývají často zdobeny zirkony nebo drahými kameny, objevuje se i kombinace různých materiálů. Zlatá se skvěle kombinuje s černou, ale i bílou a dalšími klasickými barvami. V nabídce zlatých náušnic je k mání také množství stylů, od elegantnějších kousků, po jednodušší a vhodnější pro každodenní nošení.

Dámské stříbrné náušnice - módní a praktické řešení pro každý den

Dámské stříbrné náušnice bývají často alternativou k náušnicím zlatým, a to protože působí méně okázale, ale přesto si zachovávají lesk drahého šperku. Můžete objevit páry jednoduchých kroužků nebo základních tvarů, dlouhé náušnice, s nebo bez zdobení a mnoho dalšího. U kovů vždy vybíráme také z možností matné nebo lesklé a rozhodujeme se podle outfitu, s kterým chceme kombinovat. V případě výrazného, extravagantnějšího modelu volíme matnější kousky, jednobarevný klasický střih naopak lesklé náušnice rozzáří. Stříbro je také vhodné pro ženy s citlivější pletí - zlato často dráždí, zato stříbro je šetrnější.

Dámské náušnice - často kladené dotazy

  • Jaké náušnice se hodí ke  kulatému obličeji?

Obecně platí, že dlouhé šperky obličej prodlužují, takže ženy s kulatým obličejem by se jich rozhodně neměly bát. Dámské dlouhé náušnice jsou k dispozici v klasických kovech jako je stříbro a zlato, ale vyrábí se i zdobné bižuterie. Menší náušnice, ať jednoduché, nebo s kamínkem, zvýrazní oválnost obličeje, ale jsou praktičtější, protože se nikde nezachytávají, navíc vynikají s bohatým účesem. Podle délky vlasů a účesu se lze také rozhodovat - ženy s delšími vlasy volí častěji jednodušší doplňky.

  • Jak čistit náušnice?

Kromě speciálního chemického čištění, které nabízí v každé kamenné prodejně se šperky, si můžete vystačit s obyčejnými lidovými recepty na čištění kovů. Často stačí jen teplá jarová voda a důkladné vydrhnutí měkkým kartáčkem. Někdo doporučuje přimíchat i jedlou sodu nebo ocet. Jak čistit své náušnice si nejlépe ověříte v prodejně, kde šperky nakupujete. 

  • Jaké náušnice nosit pro každodenní nošení?

Jsou ženy, které ani na noc náušnice neodkládají a jsou se svým párem už jednoduše srostlé. Chcete-li si vybrat náušnice, které budete nosit ráda doma i do práce, rozhodněte se pro styl, který je vám blízký. Náušnice by měly také vždy ladit s dalšími šperky- náramkem, náhrdelníkem nebo broží. Myslete také na to, jaké nosíte boty a kabelku, všechny doplňky by měly být kompatibilní. Pokud není barevnost vyloženě váš styl, vybírejte z klasických materiálů, které nedráždí kůži a jsou odolné, jako je zlato, stříbro a další kovy. Pozor také na dlouhé modely, ty se umí někdy zamotat do vlasů nebo šátku a zvlášť malé děti za ně rády tahají. Chcete-li být praktická, volte menší náušnice s bezpečným zapínáním. Nezklamou šroubky, puzety nebo patentky, ale někdo si oblíbí i rychlé klipsy.