Dámské prstýnky

Seřadit
Cena
Výrobce
Barva
Provedení bižuterie
Nabídka
Produkty: 18

Stříbrné a zlaté prstýnky - perfektní dárek pro každou ženu

Dámské prstýnky jsou perfektní dárek pro každou ženu, protože ozdobit se potřebuje někdy každá. Dámské zlaté prstýnky volí ženy, které mají rády oslnivost, stříbrné dámské prstýnky nepůsobí tolik okázale a volí je ženy, které jsou praktické a mají rády jednoduchost. Dámské prstýnky mohou být matné nebo lesklé, mohou být ozdobeny kamínky, zirkony nebo jen vyrytým vzorem. Každá žena zpravidla vlastní sadu šperků, některé si doplňky oblíbily natolik, že mají plné šperkovnice. Je dobré mít k dispozici šperky pro slavnostnější chvíle, ale mnoho žen si zvyklo nosit prsteny pro každodenní nošení a sžily se s nimi tak, že je ani na noc do postele nesundávají.

Dámské prsteny - oslňující doplněk dámských outfitů

Ať už máte raději zlaté dámské prstýnky, nebo dámské stříbrné prstýnky, svůj první kus tohoto šperku dostanete pravděpodobně darem ještě jako děti. Už malé holčičky se rády zdobí cingrlátky a většina žen doroste do věku, kdy se bez kvalitních šperků neobejde. Pro všechny  slavnostní příležitosti jako jsou oslavy, svatby, pohřby, plesy, promoce, vybíráme vhodný outfit z oblečení a doplňujeme setem šperků. Některé dámy milují větší množství šperků a kombinují náušnice, náhrdelník a prsten, některé jsou při výběru umírněné a zvolí jeden všeříkající doplněk. Vždy platí, kombinujte opatrně. K výrazným šatům, berte drobnější šperky, naopak k jednoduché outfity rozzáříte mohutnějším a výraznějším šperkem. Velké dámské prsteny se skvěle hodí k jednobarevným bílým nebo černým šatům.

Stříbrné prstýnky - jedinečný způsob jak ukázat vášnivost

Stříbrné prsteny jsou velmi oblíbené a jsou k dostání v tolika variantách, že si jistě vybere svůj oblíbený každá žena. Dámy a dívky mohou volit také originální šperky s jejich oblíbenou barvou, nebo tvar, který o nich víc napoví. Existují také kousky s textem, nebo si můžete ve zlatnictví nechat vyrýt text dle svého požadavku. Kamínek, diamant nebo zirkon v prstenu pak dodává outfitům na svátečnosti, proto je často bereme pro slavnostní chvíle.

Dámské prstýnky - často kladené dotazy

Jaké jsou velikosti prstýnků?

Velikost prstýnku se určuje podle délky obvodu prsteníčku. Při nákupu dárku buď porovnejte s dalšími šperky, které žena vlastní, nebo nenápadně pomocí provázku změřte odvod prstu. Při nákupu online najdete u šperků tabulky, podle kterých se zorientujete. V kamenném obchodě máte výhodu možnosti vyzkoušení a rady od prodavače nebo prodavačky.

Jaké zásnubní prsteny zvolit?

Bývalo zvykem, že svatební prsteny byly jednoduché kroužky a zásnubní prstýnky se zdobily kamínkem, diamantem nebo zirkonem. V dnešní době už téměř žádné předpisy neplatí a záleží na každém páru, jakou možnost zvolí. Pokud chcete ženu zásnubním prstenem překvapit, zkuste zjistit dopředu alespoň částečně její představu a vkus. Pomoct vám mohou její kamarádky nebo blízcí. Inspirujte se šperky, které už nosí. Finanční stránka věci je také důležitá. Ne každý si může dovolit nechat navrhnout speciální kus s diamantem a vyrytými iniciály. I v běžném eshopu ale můžete najít luxusní šperky, kterými snoubenku potěšíte.

Který prst je ten správný pro zásnubní prstýnek?

Tradice velí nosit zásnubní prsten na prsteníčku levé ruky alespoň do svatby. Pokud jste zvyklá nosit na ruce prstenů víc, můžete je pak skládat podle vlastní potřeby. Svatební prsten někdy ten zásnubní nahradí, můžete si nechat vyrobit i set, kdy do sebe snubní a zásnubní prsteny zapadnou.

Jaký zlatý prsten se hodí pro běžné nošení?

Stříbrné, ale i zlaté prsteny lze brát na každodenní nošení, chce to ale vybrat správný styl, který bude ladit s vkusem ženy. Obecně se pro každodenní nošení doporučují méně výrazné a jednoduché prsteny, které ničím nevyčuhují a jsou tak praktické i při lehké manuální práci.